AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Jak si Souček užil dovolenou před novou sezónou? Pár dnů jsem nechtěl míč vidět, přiznává

Český reprezentační záložník Tomáš Souček zažívá průlomový rok. Po svém hostování v Liberci se vrátil do přípravy Slavie, s národním výběrem absolvoval přátelský zápas s Belgií a kvalifikační duel proti Norsku. S jednadvacítkou se podíval také na evropský šampionát v Polsku, kde však se spoluhráči skončil ve skupině. Jak si užíval dovolenou, na které čerpal síly na další náročnou sezónu?

„Měl jsem skoro až do konce června zápasové vytížení, jel jsem tři utkání za týden. Za osm dnů jsem, myslím, nic neztratil. Dá se říct, že jsem vlastně ani žádnou dovolenou neměl,“ prohlásil Souček s úsměvem.

„Snažil jsem se odpočinout od fotbalu, uvolnit si hlavu. Byl jsem rodinou, s přítelkyní. Míč jsem nechtěl pár dnů vidět,“ přiznává, že během osmi dnů volna se plně věnoval regeneraci a sbírání sil na další sezónu, ve které se Slavií bude bojovat i o Ligu mistrů.

V Edenu ho čeká náročná sezóna a v týmu je velký přetlak, proto i on musí přijmout roli a bojovat o své místo v základní sestavě, což v Liberci moc neznal. „Vždycky jsou změny. Konkurence je obrovská, když se prosadím, bude to o to lepší,“ dodává dvaadvacetiletý záložník, který se v současné době připravuje se Slavií v Rakousku.