AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zášť? Nikoliv! Za rok jsem připravený se do Sparty vrátit silnější, věří Pulkrab

Dvacetiletý talentovaný útočník Matěj Pulkrab si v nadcházející sezóně opět vyzkouší dres Slovanu Liberec. V těžké konkurenci na Letné usoudil kmenový hráč Sparty, že by mohl mít problém získávat herní praxi, proto se vrací na rok pod Ještěd. Proti pražskému klubu ale žádnou zášť necítí a věří, že po sezóně se vrátí zpět silnější.

U Nisy to perspektivní útočník velmi dobře zná, neboť během prvního hostování zde nakoukl premiérově do české nejvyšší soutěže a za své výkony si vysloužil pozvánku zpět do Sparty. „Před rokem a půl to byla moje první možnost dostat se do ligového kádru, čekal jsem, jestli dostanu šanci si zahrát. Teď přicházím v pozici, kdy o mě trenér Jindřich Trpišovský stál už uplynulou sezónu. Stejně jako teď, hned jak se začalo spekulovat, že bych mohl jít na hostování, když do Sparty přicházely posily. Vím, že přicházím v pozici, kdy bych mohl hrát pravidelně,“ těší se na svou další anabázi na severu Čech.

Velkou roli v jeho rozhodování sehrál také fakt, že Milan Baroš se vrátil do Ostravy. „Kdyby Baroš zůstal, asi bych váhal, jestli je to dobrý krok. On je výborný útočník a bylo by přes něj těžší se do sestavy dostat. Ale když odešel, myslím si, že jsem připravený zaujmout místo útočníka číslo jedna a hrát co nejvíce,“ pokračuje v rozhovoru Pulkrab.

Jak již zmínil, konkurence na Letné je nyní veliká, ale on sám věří, že ho další hostování v Liberci posune herně kupředu a za rok se bude moci vrátit s dobrou herní praxí. „Věděl jsem, že ve Spartě je taková konkurence, že by mé vytížení nebylo takové. Osobně si myslím, že po tom roce potřebuju hrát, když jsem na podzim nastupoval nepravidelně, na pár minut, od začátku výjimečně. A na jaře jsem byl zraněn. Potřebuju hrát, a proto jsem šel na hostování, abych se o to porval, byl co nejvíce pravidelně vytěžován. A za rok se do Sparty vrátil připravený bojovat o místo i tam,“ dodává dvacetiletý talent.