AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Další gólová asistenci pro Kopice. Plzeňský křídelník se vrací do formy

Plzeňský křídelník Jan Kopic se vrátil na ligové trávníky ve více než slušné formě. Ve třetím utkání po dlouhé absenci zaviněné zdravotními problémy si připsal už druhou asistenci a Viktorii znovu pomohl k zisku tří bodů. V souboji s ostravským Baníkem (2:1) připravil první gól svého týmu.

Stejně jako proti Bohemians 1905 (3:2), kdy se podílel na druhé plzeňské trefě, a následně na Slovácku (1:0) dostal Kopic od trenéra Pavla Vrby důvěru v základní sestavě i pro duel 28. ligového kola s Baníkem. Osmadvacetiletý křídelník byl blízko gólové asistenci už po půlhodině hry, ovšem po jeho přesném centru a zakončení Řezníka uchránil ostravský celek od inkasovaného gólu skvělým zákrokem brankář.

Kopic si vše vynahradil v úplném závěru prvního poločasu, kdy ze standardní situace našel hlavu spoluhráče Chorého, který srovnal na 1:1. Šlo o jeho třetí asistenci v této sezoně. Nejlepší hráč předchozího ligového ročníku odehrál celých 90 minut a byl tak na hřišti i u gólu, kterým domácí viktoriáni zápas otočili a strhli vítězství na svou stranu.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOPICE