AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Jako zkušený mazák. Takhle dal Adam Hložek svůj třetí ligový gól

Šestnáctiletý Adam Hložek se v úvodním utkání nadstavbové části dočkal v dresu pražské Sparty své třetí ligové trefy v kariéře. Podívejte, jakým způsobem si vychutnal brankáře ostravského Baníku a pečetil tak výhru letenského celku 3:0.

Svým věkem sice spadá ještě do kategorie mladšího dorostu, i tak o sobě ale dává týden co týden vědět v nejvyšší soutěži. Adam Hložek si svými výkony vypracoval stálé místo v sestavě Sparty, v jejímž dresu se prezentuje více než solidními výkony. A ty navíc umí podtrhnout i vstřeleným gólem.

Další povedené vystoupení si schoval na start nadstavbové skupiny o titul. Z pozice pravého křídelníka dělal obraně Baníku velké problémy, tak, jako v úvodu druhé poločasu, kdy byl faulován v pokutovém území a spoluhráč Karlsson z nařízené penalty zvyšoval na 2:0.

Mládežnický reprezentant plnil v závěrečných minutách víceméně roli útočníka, čehož dokázal využít. V páté minutě nastaveného času dostal od Kangy ideální přihrávku za obranu a řítil sám na brankáře soupeře, kterému udělal jako zkušený střelec kličku a uklidil míč do prázdné branky.

Pro velkou naději Sparty i celého českého fotbalu šlo o třetí branku v nejvyšší soutěži, na tuto porci potřeboval jen patnáct zápasů.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA