AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust po Plzni: Jestli to byl důležitý gól, uvidíme na konci sezony

První nadějnou šanci podle svých slov „zvoslil“, v závěru ale záložník Lukáš Masopust všechno napravil a úvodním gólem nasměroval Slavii k vítězství v klíčové bitvě o titul nad Plzní 3:1. Se svým týmem tím udělal velký a důležitý krok k zisku mistrovské trofeje.

Šestadvacetiletý křídelník, který naskočil do očekávané bitvy v základní sestavě Slavie, mohl zlomit nerozhodný stav opatrného zápasu už pár minut po změně stran. S míčem u nohy pelášil přes celé hřiště do rozevřené plzeňské obrany, šikovně si připravil dobrou pozici pro zakončení, ovšem místo střely nepřesně přihrával na nabíhajícího Olayinku.

Zvoslil jsem to, co budu povídat. Já jsem takový typ člověka, co by furt nejradši nahrával. Ani nevím, v jaké pozici jsem se zhruba nacházel, a viděl jsem, že na zadní tyči je Peter, a chtěl jsem mu to tam dát do prázdné. Jenže se to nepovedlo,“ kroutil hlavou po utkání Masopust. Mohl se u toho ale zároveň usmívat.

Devět minut před koncem si totiž totálně napravil reputaci, když z hranice malého vápna uklidili levačkou míč k tyči po Bořilově centru. Sešívané poslal před zaplněným Edenem do vedení 1:0. „Jak důležitý ten gól byl, se ukáže na konci sezony. Ale v tomhle zápase nám hodně pomohl,“ uznal Masopust, který který se po zimní příchodu z Jablonce v nejvyšší soutěži trefil počtvrté.

Jihlavský odchovanec svou trefou nesměroval sešívané nejen k výhře, ale de facto i k zisku mistrovského titulu. Sešívaní mají tři kola před koncem nadstavbové části na čele před Viktorií pětibodový náskok a slavit mohou už po dalším kole. Musí ale porazit doma Jablonec a doufat, že Plzeň doma neporazí Spartu.

„Počtově se to asi stát může. Na to my ale nemůžeme koukat, musíme jít zápas od zápasu. Bude to zase strašně důležité zase ve středu s Jabloncem. Víme, jak Jablonec tady na Slavii hraje, jak mu to jde, takže nás nečeká nic jednoduchého,“ varuje před případným uspokojením reprezentační křídelník, jenž má na dosah svůj první ligový titul v kariéře.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA