AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Sparťané si zvolili hráčem sezony benjamínka Adama Hložka!

Byť se stal pevnou součástí sparťanské sestavy až v závěru podzimu, v hlasování kabiny o nejlepšího hráče sezony neměl Adam Hložek konkurenci. Poté, co byl vyhlášen objevem letošního ligového ročníku, převzal šestnáctiletý mladík další významné ocenění.

Do hlasování se zapojilo všech šestadvacet hráčů letenského kádru. Hlas mládežnickému reprezentantovi přidělila rovná polovina z nich.

„Vzhledem k tomu, že je mu šestnáct, tak podává stabilní a přesvědčivé výkony,“ řekl třeba na adresu benjamínka sparťanského týmu stoper Lukáš Štětina. „V jarní části sezony byl na hřišti jednoznačně nejlepší,“ přidal se brankář David Bičík. „To, co předváděl na jaře, bylo něco neskutečného,“ dodal k volbě Hložka kapitán letenského celku Martin Frýdek.

A jak na zisk ocenění reagoval vítěz ankety? „Jsem samozřejmě nadšený. Těší mě, že je to vlastně od kluků, se kterými trénuju a hraju. Moc si toho vážím,“ zdůraznil velký talent českého fotbalu v rozhovoru pro klubovou televizi.

Hložek vlétl na ligové trávníky jako kometa. Že se stane hned ve své první sezoně v dospělém fotbale nejlepším hráčem Sparty, ho ani nenapadlo. „Tohle jsme si určitě ani nepředstavoval. Mým cílem bylo dostat se do základní sestavy, což se mi povedlo,“ podotkl. A nejen to. Ofenzivní univerzál si připsal 19 startů, v nichž se mu podařilo třikrát skórovat. Navrch pak přidal ještě dvě asistence.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA