AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek prodloužil na Letné smlouvu do roku 2022

Talentovaný ofenzivní univerzál se jen pár dní před svými sedmnáctými narozeninami dohodl s vedením Sparty na nové tříleté smlouvě. To je také maximální doba, jakou může klub hráči do osmnácti let nabídnout.

„Jsem moc rád, že jsem podepsal se Spartou novou smlouvu. Doufám, že nová sezona bude o dost lepší, než byla ta minulá z pohledu týmového i mého,“ řekl po podpisu smlouvy Hložek. „Je to výborný dárek k narozeninám, ale moje motivace zůstávají stejné. Mým cílem je získat se Spartou titul,“ dodal mladý záložník či útočník.

„Adam je velký talent nejen Sparty, ale celého českého fotbalu. Nesmíme ale zapomínat na to, že je to stále velmi mladý kluk, kterému bude teprve sedmnáct let. Potřebuje od nás všech čas, což je potřeba zdůraznit obzvlášť v dnešní době, kdy téměř nikdo nemá dostatek trpělivosti,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Musí přirozeně dospívat a rozvíjet se. Jako člověk i jako fotbalista. Chceme se podílet na tom, aby byl jeho hráčský i osobnostní vývoj nadále postupný. Těšíme se, že budeme nadále společně pracovat na tom, že z Adama vyroste úspěšný hráč. Má pro to totiž ty nejlepší předpoklady,“ doplnil na Hložkovu adresu bývalý dlouholetý reprezentační kapitán a hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu.

I přesto, že 25. července oslaví teprve sedmnácté narozeniny, v minulé sezoně patřil mezi nejlepší hráče letenského celku. Za A-tým nastoupil poprvé zkraje října v MOL Cupu a hned se zapsal i mezi střelce. O měsíc později debutoval v lize na půdě Karviné jako nejmladší hráč Pražanů v historii.

V březnovém šlágru s Plzní se z mládežnického reprezentant stal i vůbec nejmladší střelec v ligové historii. V sezoně 2018/2019 nastoupil v nejvyšší soutěži do 19 zápasů, v nichž se mu podařilo třikrát skórovat. Hned pětkrát byl zvolen hráčem utkání. Další čtyři starty a zmíněný gól přidal i v domácím poháru.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA