AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Adam Karabec vyhlášen nejlepším hráčem turnaje CEE Cup!

Prestižní mládežnický turnaj CEE Cup pro týmy do 19 let zná pro letošní rok nejen vítěze turnaje, ale také držitele individuálních ocenění. Nejlepším hráčem se stal šestnáctiletý záložník Adam Karabec, kterými dovedl pražskou Spartu až do boje o titul.

Karabec naplno ukázal svůj potenciál hned v úvodu turnaje, kdy letenské mladíky dovedl k výhře nad istanbulským Besiktasem 3:1. Nejprve připravil vyrovnávací trefu a ještě v prvním poločase sám poslal Spartu do vedení. Jak se později ukázalo, šlo o gól vítězný. Bilancí 1+1 jen podtrhl svůj brilantní výkon.

Ani šikovný záložník s osmičkou na zádech sice následně nedokázal odvrátit porážku svého týmu s ukrajinským Šachtarem Doněck (1:2), nicméně vše si společně se svými spoluhráči vynahradil v závěrečném utkání skupiny. Do souboje s Dinamem Záhřeb naskočil za bezbrankového stavu do druhé půle a byl to právě čerstvý člen reprezentační devatenáctky, kdo asistoval u jediné trefy zápasu.

Sparťanský dorost se nejtěsnější možnou výhrou katapultoval do finále proti brazilskému výběru Palmeiras. Karabec se i v souboji o titul hraném v Ďolíčku ukázal ve výtečném světle. Několikrát ukázal, v čem je jeho hlavní síla a ukázal, že co do techniky si s Brazilci v ničem nezadá. Svěřenci kouče Jana Kopáňka se proti favorizovanému soupeři drželi, ale nakonec brali po prohře 0:2 „jen“ stříbro.

„Samozřejmě pocity po finále jsou špatné, protože jsme prohráli. Moc si ale vážím toho, že jsem byl zvolen nejlepším hráčem turnaje,“ řekl talentovaný mladík bezprostředně po finálovém duelu s cennou trofejí.

 

(zdroj foto: sparta.cz)