AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek podruhé v této sezoně v ligové sestavě kola!

Sedmnáctiletý talent pražské Sparty se i v úvodu nové sezony prezentuje kvalitními výkony a vidí to i fanoušci. Ti vybrali mládežnického reprezentanta v odehraných čtyřech ligových kolech svými hlasy hned dvakrát do ideální sestavy.

 

Poprvé se Hložkovo jméno mezi jedenáctkou vyvolených objevilo po zápasech 2. kola, v němž si Sparta napravila reputaci po úvodní domácí prohře se Slováckem, když na Letné porazila 2:0 Jablonec. Šikovný křídelník byl hodně vidět. Míč dostal do sítě už v první půli, gól ale nebyl uznán kvůli faulu na brankáře, poté trefil břevno.

Vše si vynahradil po hodině hry, kdy otevřel skóre utkání. Naběhl si na přední tyč na centr a přesně mířenou hlavičkou vstřelil svoji čtvrtou ligovou trefu v kariéře. Když čtvrt hodiny před koncem střídal, diváci ho z hrací plochy vyprovodili zaslouženým aplausem. V duelu si připsal celkem čtyři střelecké pokusy a předvedl i tři úspěšné driblinky. „I přes jeho věk je pro nás v současné době klíčový hráč,“ uvedl k Hložkovi sparťanský kouč Václav Jílek.

Proti Příbrami zaujal i Krejčí

Ofenzivní univerzál nastoupil v základní sestavě Sparty i v následném domácím klání 4. kola proti Příbrami. Tentokrát se sice při vítězství 3:0 do statistik nezapsal, ovšem i tak mohl být se svým výkonem spokojený. V utkání zaznamenal jednu střelu na branku, připravil jednu gólovou šanci a hned šest jeho pokusů o driblink bylo úspěšných. I proto fanoušci Hložka podruhé v sezoně zařadili do sestavy kola, společně s ním i několik jeho spoluhráčů, včetně letní posily Ladislava Krejčího.

 

(zdroj foto: sparta.cz)