AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Mladík Oliver Velich si svou ligovou premiéru ve šlágru se Slavií užil

Nadějný osmnáctiletý útočník se o uplynulém víkendu dočkal v dresu Jablonce svého premiérového ligového startu, když naskočil v závěru do šlágru proti Slavii (0:2). Jaké byly jeho dojmy po prvních minutách v nejvyšší soutěži?

„Byl jsem nadšený a nečekal jsem to. Šel jsem tam s tím, že je to můj první start. Bylo to úžasné a užíval jsem si to,“ popsal své dojmy v rozhovoru pro klubový web talentovaný forvard, který do utkání pro úřadujícímu mistrovi nastoupil v 87. minutě, když na hrací ploše nahradil záložníka Miloše Kratochvíla. „Slavia je teď takový gigant u nás, hraje i Ligu mistrů. Takže bylo super, že jsem nastoupil proti takovému týmu. Akorát kluci říkali, že to budu mít drahý,“ smál se.

Když se v průběhu druhého poločasu rozcvičoval, tak doufal, že se na hřiště dostane. „Doufal jsem, že bych mohl do hry jít. A nakonec to tak dopadlo,“ těšilo Velicha. Není překvapením, že po prvním ligovém startu se dočkal řady gratulací. „Psala mi spousta lidí, všichni byli nadšení a přáli mi to. Byl to skvělý pocit.“

První minuty v nejvyšší soutěži znamenají pro osmnáctiletého mladíka zároveň i motivaci do další práce. „Vidím, že tam šance je,“ podotýká forvard, jenž figuruje v širším kádru jabloneckého A-týmu už od letní přípravy. „Jsem rád, že můžu s áčkem trénovat, protože být s ligovým týmem je tady to nejvíc, co může být. A jsem tím blíž k dospělému profesionálnímu fotbalu,“ uvědomuje si.

Velich kromě prvního ligového startu stihl v letošní sezoně, jež je pro něj v dospělém fotbale první, nastoupit sedmkrát také za třetiligové béčko a dvakrát se zapsal do střelecké listiny.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)