AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek je vděčný za každou příležitost: Zkušenosti za poslední rok v lize jsou asi nejlepší školou

Nestává se často, aby v sedmnácti letech byl hráč jednou z klíčových tváří týmu. Navíc v klubu, který patří k nejlepším v zemi. Adam Hložek vletěl do dospělého fotbalu jako vichřice, ale po pár zápasech rozhodně neutichl. Dřímá v něm obrovský talent, který na Letné pozvolna probouzí. Člen základní sestavy vnímá, že jeho kariéra nabírá na obrátkách, ale zůstává nohami pevně na zemi. I on cítí, že je stále na začátku a potřebuje se ještě zlepšovat.

 „Rok 2019 je pro mě osobně velmi důležitá etapa. Loni na začátku roku jsem si nastavil cíl být stabilním hráčem ve Spartě, což se podařilo. V sedmnácti letech to beru jako velkou věc. Zapracoval jsem se do prvního týmu a mám nejlepší podmínky, abych se dál zlepšoval. Co víc si můžu teď přát? Myslím, že jsem přechod do dospělého fotbalu zvládl slušně, po individuálně stránce můžu být spokojený,“ nechal se slyšet talentovaný hráč v rozhovoru pro FAČR.

Rok 2019 pro něj byl průlomový, což dokládá i ocenění Talent roku v anketě Fotbalista roku. Mnozí mu větší velkou budoucnost a brzy by mohl etablovat i v klíčovou tvář seniorské reprezentace. Vždyť ve výběru do jednadvaceti let patří k tahounům, kteří Lvíčata tlačí kvalifikací na Euro 2021. A s ohledem na jeho věk je patrné, že se bude ještě zlepšovat.

„Zkušenosti, které jsem za poslední rok v lize nabral, jsou asi nejvíc. Myslím, že jsem největší progres udělal v hlavě a svém myšlení. Když jsem v minulé sezóně nakoukl, byl to pro mě uplně jiný svět, všechno pro mě bylo nové a člověku trvá, než si to všechno sedne. Navíc ve Spartě… teď jsem dál, cítím se jako pevná součást áčka a určitě jsem mentálně odolnější,“ dodává Hložek.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA