AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Krejčí hodnotí první sezónu ve Spartě: Šel jsem po malých krůčcích, ale stalo se v ní opravdu hodně

Ve svých dvaceti letech by se měl spíše rozkoukávat a připravovat na profesionální kariéru mezi dospělými, ale Ladislav Krejčí jasně poukázal na svůj talent. Po svém příchodu ze Zbrojovky Brno se dokázal začlenit do základní sestavy a získal si důvěru kouče Václava Kotala. Svými výkony naznačuje, že roste pro velký fotbal.

Zatím není jisté, jaký konec bude mít jeho první sezóna na Letné. Přerušení vinou koronaviru řádícího v Evropě by mohlo být i delší, než si mnozí z počátku mysleli. I tak se ale jedná o jeho průlomovou sezónu, neboť přesun do Sparty je pro mnoho jiných velkým soustem, se kterým se vypořádávají mnohem hůře.

„Je to zajímavá sezóna, stalo se v ní opravdu hodně. Já do ní vstupoval zranění, takže jsem nejdřív nevěděl, jestli půjde o přestup, nebo o hostování. Šel jsem po malých krůčcích. Věřím, že se všechno bude jen zlepšovat,“ prozradil v rozhovoru pro Sport.cz talentovaný záložník, kterému veřejnost věští velkou budoucnost.

Pražská Sparta se ale výsledkově na jaře trápila a nakonec vyměnila i trenéra. Přerušení přišlo v nepříliš vhodnou chvíli, neboť pod koučem Kotalem se letenský celek zvedal a zdálo se, že se blýská na lepší časy. „Jsme realisti. Víme, že se sezóna neodvíjí podle našich představ. Myslím si ale, že třetí místo je stále v našem dosahu. A prioritou je pohár. Pro semifinále nám vylosovali Plzeň, nejtěžšího možného soupeře. Ale cestou k trofeji bychom na ni nejspíš stejně narazili, takže je dobře, že s ní máme hrát aspoň doma,“ dodal dvacetiletý Krejčí.

-> PROFIL LADISLAVA KREJČÍHO