AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kovařík už vyhlíží středeční duel se Spartou: Bude to konečně bitva o body. To není jako přáteláky

Restart Fortuna:Ligy je ostře vyhlíženou událostí pro tuzemské fanoušky, ale přeci jen středeční večerní duel Sparty s Plzní přitáhne zřejmě největší počet zvídavých očí. Letenská půda bude horká i bez divácké kulisy pro oba tábory, neboť oběma klubům jde o hodně. Domácí by mohli v rámci agentury ISM nasadit Hložka s Krejčím, zatímco hosté mohou vsázet na Kopice s Kovaříkem. Právě poslední jmenovaný se již ostrého startu nemůže dočkat.

Viktoriáni poslední ligové utkání odehráli 7. března doma s Českými Budějovicemi, které porazili rozdílem jediné branky.  Tři duely v přípravě před restartem ale dopadly výsledkově velice dobře a Plzeň si z nich odnesla skóre 11:2. V posledním přátelském zápase, shodou okolností opět proti jihočeskému Dynamu, se střelecky prosadili Kovařík s Kopicem.

Středeční šlágr Fortuna:Ligy bude důležitou bitvou pro oba celky. Plzeň chce pokračovat ve stíhacím závodu Slavie, Sparta se pro změnu pokusí zachránit zpackanou sezónu. O motivaci tedy nebude nouze, o to více, že hráči mají po delší přestávce hlad.

„Těším se strašně moc, přeci jen přátelská a mistrovská utkání jsou něco jiného. Půjde o body do tabulky a myslím si, že to bude pěkný zápas,“ nechal se slyšet Kovařík, který v této sezóně české nejvyšší soutěže odehrál zatím sedmnáct utkání, ve kterých si připsal dvě branky a stejný počet asistencí.

 

 

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA