AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kovařík větří pomstu: Vyřazení z MOL Cupu musíme skousnout. V lize to Spartě vrátíme

Šance na ligový titul ještě západočeská Plzeň má, ale pouť domácím pohárem doznala konce v semifinále. Viktoriáni se snažili na Letné vyřadit Spartu, ale letenský celek se po závěrečném hvizdu nakonec radoval z výhry 2:1. V základní sestavě aktuálně druhého celku Fortuna:Ligy se objevil Jan Kopic, jako střídající pak do hry naskočil Jan Kovařík.

„Strašně to mrzí, protože to byly dva zápasy od další trofeje. Bohužel to musíme skousnout a poučit se z toho. V lize jim to bude chtít doma vrátit,“ smutnil na klubových stránkách Kovařík, že vidina třetího ovládnutí Českého poháru v historii se rázem rozplynula. Nyní se Viktoriáni zaměří na nadstavbu nejvyšší soutěže, ve které ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii.

Jako první se Plzni do cesty postaví Jablonec, který v neděli přijede do Doosan arény. Další zápasy jsou pak v plánu se Slavií, Baníkem a Libercem. „Půjdeme do toho s cílem vyhrát všech pět zápasů a uvidíme, na co to bude na konci stačit,“ dodal jednatřicetiletý záložník, který má v této sezóně odehraných již 1589 ligových minut, ve kterých si připsal tři branky a čtyři asistence.

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA