AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Součkova hlava začíná mít pro West Ham cenu zlata. Český záložník se blýskl další parádní trefou

Jarní hostování Tomáše Součka v Anglii se zdá být jedním z nejlepších tahů, jaké kouč Kladivářů David Moyes mohl učinit. Český záložník zaznamenal již třetí branku v dresu londýnského klubu a výrazně tak pomohl k jeho setrvání v Premier League. Pouhé dvě kola před koncem má West Ham náskok šest bodů a výrazně lepší skóre než jeho pronásledovatelé.

Udržení West Hamu v Premier League by pro Součka znamenalo setrvání na Ostrovech. Bodový náskok a lepší skóre než Bournemouth a Aston Villa dávají signál, že by se tak skutečně stát mělo. Kladiváři proti Watfordu vedli již o poločase 3:0 a radost jim nezkazila ani jedna trefa soupeře po změně stran.

Souček se střelecky prosadil jako druhý již v desáté minutě. Jeho hlavičku po centru Jarroda Bowena na Ostrovech velebily jako parádní trefu a na českého legionáře pějí ódu odborníci ze všech stran. Jedná se již o jeho třetí branku během jara. V případě záchrany má West Ham automaticky uplatnit na Součka opci a hostování ze Slavie přetavit v přestup.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA