AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Karafiát posiluje Slavii: Doufám, že tu budu moci zažít to, co kluci v minulé sezóně

Pětadvacetiletý obránce s minulostí v pražské Spartě volí zázemí rivala z Edenu. Po třech a půl roku v Liberci opouští Ondřej Karafiát Slovan a jako volný hráč zkusí štěstí ve Slavii, která s ním uzavřela čtyřletou smlouvu. Ze severu Čech přichází jako velmi perspektivní tvář do defenzivy, která by mohla pomoci k dalšímu setrvání sešívaných na vrcholu tuzemského fotbalu.

Při rozhodování sehrála roli i minulost z Liberce a Žižkova, kde okusil vedení kouče Jindřicha Trpišovského. Velkou motivací pro něj byly také předešlé sezóny, ve kterých Slavia zaznamenal úspěchy v pohárové Evropě. Na podzim byla důstojným soupeřem gigantů typu Barcelony, Interu Milán či Borussie Dortmund. A Karafiát by právě něco podobného chtěl zažít.

„Motivaci mám obrovskou, tady v muzeu na mě dýchl světový fotbal. Je vidět, že Slavia je velkoklub a já jen doufám, že budu moct zažít to, co si kluci zažili minulý rok, protože není nic víc na klubové scéně než Liga mistrů. Budu dělat maximum, aby se tyto zážitky zopakovaly,“ nechal se slyšet Karafiát po podpisu čtyřletého kontraktu s ligovým mistrem.

-> PROFIL ONDŘEJE KARAFIÁTA