AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček ve West Hamu překonal očekávání a dočkal se čtyřletého kontraktu

Pětadvacetiletý záložník Tomáš Souček se definitivně stává majetkem londýnského West Hamu. Anglický klub již při jarním hostování deklaroval, že pokud se udrží v Premier League, uplatní na českého reprezentanta opci. Kouč Kladivářů David Moyes před pár dny připustil, že by se jeho klub zřejmě v elitní ostrovní soutěži neudržel a bylo proto jen otázkou času, kdy se obě strany domluví na trvalé spolupráci.

O přestupu informovaly na svých stránkách West Ham i pražská Slavia, kde Souček zaznamenal velice vydařený podzim podtrhnutý výkony v Lize mistrů. Rodák z Havlíčkova Brodu se tak stal nejdražším hráčem, který z české nejvyšší soutěže přestoupil do zahraničí. Za půl roku hostování inkasoval klub z Vršovic 113 milionů eur, dalších 400 milionů se dočkal po podpisu čtyřletého kontraktu.

Souček se po svém příchodu ihned začlenil do základní sestavy Kladivářů a na svém kontě má i tři vstřelené branky. Svými výkony si tak řekl o to, aby mohl i v další sezóně pokračovat na Ostrovech v jedné z nejlepších soutěží na světě.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA