AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček na Slavii nezanevře: Budu ji podporovat i nadále, i když už nebudu oblékat její dres

Londýnský West Ham se po náročném jaru nakonec mezi ostrovní elitou udržel a lví podíl na tom měl i český legionář Tomáš Souček. Odměnou pro něj je nový kontrakt na čtyři roky, a tak je již jasné, že definitivně opouští pražskou Slavii. Na klub z Vršovic však nezapomíná a fanouškům slíbil, že mu bude držet palce i nadále.

Souček zamířil do Londýna již v zimě nejprve na hostování, které bylo deklarováno uplatněním opce, pokud se West Ham v Premier League udrží. „S prvním půlrokem jsem spokojený. Hodně se mluví o tom, že lednové přestupy nejsou zrovna jednoduché, a navíc jsem šel do týmu, který bojoval o záchranu. Jsem rád, že jsme to s klukama zvládli dokonce dvě kola před koncem, měli jsme klid a byli zachránění. Jsem rád, že jsem mohl přispět svými výkony a uspěl tu. Dává to mně i týmu sílu do dalších let, myslím si, že si zasloužíme být na lepší příčce, než jsme nyní," prohlásil Souček na webu pražské Slavie.

Podpisem čtyřleté smlouvy s West Hamem se tak stal nejdražším hráčem, který z české nejvyšší soutěže zamířil do zahraničí. „Pocity jsou trochu smíšené, opouštím Slavii, ve které jsem fotbalově vyrostl a prožil celou svou profesionální kariéru. Ale přestupuji do týmu v Premier League, do soutěže snů. Takže hrozně smutnou zprávu, že odcházím ze Slavie, vyvažuje krásná, že se podařilo zachránit West Ham a udržet se v Premier League. Cítím v sobě, že to je dobrá volba, posun vpřed. Těším se na další roky, Slavii budu podporovat vždy, i když nebudu oblékat její dres," dodal odchovanec Slavie.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA