Adam Hložek

AC Sparta Praha

Klubové statistiky

Období Klub Zápasy Góly
2018 -  AC Sparta Praha 38 6
Evropské poháry      
Evropská liga Sparta 1 1

Reprezentační statistiky

Období Česká republika Zápasy Góly
2019 - U-21 8 3
2018 - 2019 U-17 10 5
2017 - 2018 U-16 10 7
2017 U-15 5 4

Aktualizováno 31.12.2019

POSITION

striker

BORN

25.07.2002

PREFERRED FOOT

pravá

HEIGHT / WEIGHT

186cm / 81kg

NEWS

 • 09.02.2021

  Hložkovi motivace nechybí: Vrátím se ještě silnější


  Read more

  Osmnáctiletý ofenzivní univerzál Adam Hložek patří dlouhodobě k nejzajímavějším mladým talentům českého fotbalu. Jeho rozlet přibrzdilo v průběhu podzimní části sezóny zranění, ale rozhodně se nepodepsalo na jeho ctižádostivosti. Jeho návrat na trávníky se blíží každým dnem a Hložek se nechal slyšet, že se vrátí ještě silnější.

 • 04.02.2021

  Hložek obhájil kategorii nejlepší starší dorostenec. Druhé místo obsadil jeho týmový parťák Karabec


  Read more

  Osmnáctiletý klenot pražské Sparty Adam Hložek uspěl v kategorii nejlepší starší dorostenec roku 2020 a obhájil tak prvenství v této anketě z roku 2019. Galavečer Grassroosts nebyl s ohledem na omezení způsobené pandemií koronaviru uskutečněn v Žofíně, nýbrž netradičně předtočen pro vysílání ČT Sport.

 • 02.02.2021

  Hložek v úterý absolvoval první rekondiční trénink


  Read more

  Osmnáctiletý reprezentační útočník Adam Hložek je i přes svůj věk klíčovou tváří pražské Sparty. Jeho podzimní zranění bylo citelnou ztrátou a je tak velmi pozitivní, že se tento mladý talentovaný hráč již zapojit do venkovního tréninku. Velmi brzy by tak mohl svému týmu opět pomoci důležitými góly v soutěžních zápasech.

 • 31.10.2020

  Hložek figuruje v žebříčku nejzajímavějších mladých talentů v Evropě do dvaceti let


  Read more

  Osmnáctiletý rodák z Ivančic Adam Hložek je nejen v Čechách považován za jeden z největších talentů své generace. Opora pražské Sparty si ale dobré jméno udělal také v Evropě, přestože v Evropské lize zatím příliš neodehrála. Naposledy byla absence vykázána vinou zranění chodidla proti AC Milán, ale i tak je Hložek ostře sledovaným artiklem.

 • 06.10.2020

  Anketu LFA o ligového hráče měsíce září ovládl sparťanský talent Hložek


  Read more

  Pražská Sparta zatím v této ligové sezóně neokusila hořkost porážky a po šesti odehraných kolech má na svém kontě plný počet bodů. Lví podíl na tom má i osmnáctiletý talent Adam Hložek, který patří v této sezóně k nejproduktivnějším tvářím Fortuna:Ligy. Za své výkony byl za září zvolen hráčem měsíce, když za sebou nechal Kopice a Beauguela.

 • 22.09.2020

  Hložek o své aktuální formě: Doufám, že to bude pokračovat. Jsou to zatím jenom čtyři kola


  Read more

  Stává se z něj jedna z klíčových tváří pražské Sparty, přestože má celou kariéru ještě před sebou. Stal se nejmladším hráčem, který nastoupil za reprezentační A-tým v zápase. Jméno Adama Hložka rezonuje nejen napříč tuzemskými pažity, ale také za hranicemi si talentovaného záložníka všímají. Kmenový hráč letenského celku svou aktuální formu potvrdil také proti Zlínu jednou trefou a jednou asistencí.

 • 20.09.2020

  Nezastavitelný Hložek se opět výrazně podepsal pod výhru Sparty nad Zlínem


  Read more

  Sparta i po čtyřech odehraných kolech české nejvyšší soutěže vévodí tabulce. V neděli přivítala na své půdě Zlín a Ševci na Letné zatápěli. Domácí ale nakonec vyhráli 3:1 a na zisku tří bodů se výrazně podílel osmnáctiletý talent Adam Hložek, který si připsal jednu trefu a také jednu asistenci.

 • 14.09.2020

  Hložek po skalpu Karviné: Dostat se na první příčku pro nás bylo velkou motivací


  Read more

  Po reprezentační přestávce změřila pražská Sparta síly s Karvinou a na severu Moravy jí bylo horko jako v jarní části minulé sezóny. Již po půl hodině prohrávala o dvě branky, ale našla vnitřní sílu a nadechla se k obratu. Dvěma přesnými zásahy k další výhře pomohl i osmnáctiletý Adam Hložek, který v nové sezóně nastupuje v útoku.

 • 13.09.2020

  Nejen v reprezentaci, ale už i v lize. Krejčí s Hložkem se výrazně podepsali pod výhrou v Karviné


  Read more

  V reprezentaci U21 aspiruje jednadvacetiletý defenzivní štít Ladislav Krejčí na nejlepšího střelce v týmu, ale v české nejvyšší soutěži si musel na premiérovou trefu počkat. Stalo se tak až ve třetím kole proti Karviné, ale přišlo to v pravou chvíli, neboť Sparta využila zaváhání Slavie a po výhře 5:2 je v čele tabulky.

 • 07.09.2020

  Hložek: V útoku mi to vyhovuje. Už od svých fotbalových začátků jsem hrál na hrotu


  Read more

  Svůj talent potvrzuje v každém dalším zápase. Pražská Sparta má v něm oporu, což dokazuje i po dvou odehraných kolech v novém ročníku české nejvyšší soutěže. Plný počet bodů a lví podíl na tom má právě Adam Hložek, který nově figuruje v útoku s Julišem. Na svou aktuální roli v týmu si vůbec nestěžuje, protože jak přiznal, v útoku se cítí jako ryba ve vodě.