Hugo Jan Bačkovský

Bohemians Praha 1905

POSITION

goalkeeper

BORN

10.10.1999

PREFERRED FOOT

Pravá

HEIGHT / WEIGHT

185cm / 75kg

NEWS

 • 07.06.2021

  Bačkovský: Bohemka je krásný klub. Umím si představit, že bych tu byl i za dalších deset let


  Read more

  Jednadvacetiletý talentovaný brankář Hugo Jan Bačkovský se dostal více do podvědomí teprve před rokem, kdy v srpnu odešel ze Sparty na hostování do Bohemians 1905. Během podzimu se představil v barvách Klokanů v MOL Cupu a tří přípravných utkání, na jaře pak okusil i českou nejvyšší soutěž a odchytal pět ligových startů, ve kterých zaznamenal tři nuly. Letenský klub s ním před pár týdny spolupráci prodloužil a nechal ho v Ďolíčku dál sbírat herní praxi.

 • 19.05.2021

  Bačkovský prodloužil se Spartou, ale pokračovat bude v Ďolíčku


  Read more

  Pražská Sparta si pojistila služby jednadvacetiletého brankáře Huga Jana Bačkovského. Kmenový hráč letenského celku aktuální sezónu tráví na hostování v Bohemians 1905, kde se mu začíná dařit a sbírá důležité ligové minuty mezi třemi tyčemi. Talentovaný gólman bude i nadále pokračovat v Ďolíčku, ale není vyloučeno, že by brzy mohl obléknout také dres pražského „S“.

 • 27.04.2021

  Nula proti Slavii znamená hodně, spousta týmů od nich dostala hodně gólů, culil se Bačkovský


  Read more

  Ve svých jednadvaceti letech má celou svou kariéru ještě před sebou, ale na svůj start si rozhodně stěžovat nemůže. Kmenový gólman pražské Sparty sbírá zkušenosti v rámci hostování v Ďolíčku, kde jej kouč Luděk Klusáček neváhá postavit i proti lídrovi tabulky. Hugo Jan Bačkovský dokázal v neděli vychytat pražskou Slavii a připsat si druhou nulu ve třech odchytaných zápasech. Tu první zaznamenal na půdě Opavy.

 • 21.03.2021

  Pulkrab obstaral bod pro Klokany za remízu s Teplicemi. V bráně zářil Bačkovský


  Read more

  Pražský klub Bohemians 1905 v neděli v rámci čtyřiadvacátého kola české nejvyšší soutěže přivítal na své půdě Teplice a oba celky si nakonec body rozdělily za remízu 1:1. Mezi střelce se zapsal kmenový hráč pražské Sparty Matěj Pulkrab, bránu Klokanů pak dobrými zákroky střežil talentovaný gólman Bačkovský.

 • 02.02.2021

  Bačkovský se velké konkurence v Ďolíčku nebojí. Jak vnímal svůj start proti Opavě?


  Read more

  Kouč Bohemians 1905 Luděk Klusáček má mezi třemi tyčemi hned několik možností, jak bojovat o body v české nejvyšší soutěži. Jednou z nich je i jednadvacetiletý kmenový gólman Sparty Hugo Jan Bačkovský, který si již v barvách Klokanů připsal dva starty v MOL Cupu a nově i duel s Opavou v rámci Fortuna:ligy.

 • 05.11.2019

  Do jednadvacítky se po zranění vrací Ladislav Krejčí


  Read more

  Hned čtveřice hráčů ze stáje agentury ISM zamíří na nejbližší sraz reprezentační jednadvacítky, kterou již brzy čekají další dva duely evropské kvalifikace se San Marinem (14. října) a v Chorvatsku (18. října).

 • 28.08.2019

  Přehled: Kteří hráči byli nominováni do reprezentačních výběrů?


  Read more

  Nejen reprezentační A-tým, který čekají další dva duely kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, bude mít zkraje září napilno. Sejde se také jednadvacítka, dvacítka i výběry do devatenácti a osmnácti let. Podívejte se, kteří hráči se na srazy vydají.

 • 25.06.2019

  Bačkovský, Hložek a Krejčí odjeli se Spartou na soustředění do Rakouska


  Read more

  Pražská Sparta pokračuje v přípravě na novou sezonu v Rakousku. Na tréninkový kemp se třetím týmem uplynulé ligové sezony zamířili i brankář Hugo Jan Bačkovský a záložníci Adam Hložek a Ladislavem Krejčím, posilou letenských z brněnské Zbrojovky.

 • 29.05.2019

  Kouč jednadvacítky povolal na přípravný kemp i Adama Hložka


  Read more

  V nominaci reprezentace do jednadvaceti let se poprvé objevil šestnáctiletý benjamínek Adam Hložek, který vyrazí s týmem na přípravný kemp do Rakouska. Premiérovou pozvánku dostal také brankář Hugo Jan Bačkovský a na seznamu hráčů nechybí ani útočník Martin Graiciar.