NEWS

zpět na všechny zprávy

Souček: Je třeba si dát velký cíl. Začít sice po malých, ale na konci mít jeden velký

Český reprezentační záložník Tomáš Souček by měl patřit k největším oporám národního týmu na evropském šampionátu, který startuje již za pár dní. Kmenový hráč londýnského West Hamu má za sebou fantastickou sezónu a dobrou formu si chce přenést i do týmu kouče Jaroslava Šilhavého. Jeho snem je evropský turnaj vyhrát.

Za základní cíl považuje postup ze základní skupiny, ve které Česko změří síly s Anglií, Chorvatskem a Skotskem. „Těším se. Bude to pro mě specifické i výjimečné zároveň, protože se celá naše skupina hraje přímo v Británii. Fanoušci nás, co hrajeme v anglické lize, budou hodně sledovat a hodnotit,“ tuší Souček, který chce týmu pomoci v Glasgow i Londýně.

„Věřím, že s týmem potvrdíme to, jak se o nás bude mluvit před zápasy, že budeme hodně nebezpeční. Už jsem měl zprávy, že nás berou jako velký tým. Věřím, že ukážeme na hřišti to, co jsme s dalšími kluky za poslední dobu udělali v zahraničí,“ pokračoval český legionář a dvojnásobný vítěz ankety Fotbalista roku ČR.

Pro něj i většinu jeho spoluhráčů se bude jednat o první EURO, na kterém by se chtěl ukázat v dobrém světle. „Beru to jako vyvrcholení sezóny, která byla strašně náročná. Jsem rád, co jsme dokázali ve West Hamu a jen doufám, že si tu atmosféru a kvalitu přenesu sem do nároďáku. I pro mě je to největší turnaj, co budu v kariéře hrát. Je třeba si dát velký cíl. Začít sice po malých, ale na konci mít jeden velký. Když vezmu malé kroky, tak určitě první zápas, ten je obrovsky důležitý. Pak chceme postoupit ze skupiny. A velký cíl? Je to jako na začátku sezóny, vždy je cílem vyhrát. I teď v reprezentaci máme cíl to vyhrát. Je třeba mít nejvyšší cíl, jinak tu nemusíme být. Na konci si pak můžeme říct, zda to byl úspěšný turnaj nebo ne,“ dodal Souček.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA