NEWS

zpět na všechny zprávy

Kadlec se na rok upsal Boleslavi: Vůbec mě nenapadlo, že bych ještě někdy hrál fotbal

Fotbal mu chyběl, ale zdraví se zřejmě umoudřilo, neboť mu umožnilo se pokusit o restart kariéry. Několikanásobný český reprezentant Václav Kadlec se vrací a v Mladé Boleslavi podepsal roční smlouvu. Devětadvacetiletý ofenzivně laděný hráč se na novou výzvu těší a doufá, že se comeback vydaří.

„Když jsem oznámil konec, vůbec by mě nenapadlo, že bych ještě někdy hrál fotbal. Užíval jsem si rodinný život a přemýšlel, co budu dělat dál,“ vzpomínal Kadlec pro klubové stránky nového klubu, jehož barvy bude hájit.

Od fotbalu ale úplně neodešel, neboť hrál třetí třídu v Červených Janovicích, kde se v kabině sešel například s Řepkou, Bednářem či Jiránkem. „Řekl jsem si, proč ne a postupem času zjistil, že opakovaně operovaná noha drží. S panem Paskou jsme zvažovali, kde bych se měl pokusit o restart kariéry a navrhnul jsem Mladou Boleslav z několika důvodů, mezi kterými byla krátká dojezdová vzdálenost z kraje Prahy, kde bydlím, znalost hráčů mladoboleslavského kádru ať už ze Sparty nebo reprezentace, a také trenérská osobnost pana Jarolíma,“ pokračoval zkušený útočník.

„První týden byl v béčku tvrdý, ale potom už to bylo dobrý. Utvrdilo mě to, že to můžu zkusit. Dříve koleno oteklo jako baňka už po jednom tréninku. Po podpisu profesionální smlouvy v Mladé Boleslavi nemám v hlavě ambice, že bych se chtěl dostat do zahraničí. Jsem rád, že koleno drží, a když bych vyběhl do ligového zápasu, byl bych v tu chvíli nejšťastnějším hráčem na hřišti. Zahrát si ještě ligu, to bych opravdu chtěl,“ uzavřel Kadlec.