NEWS

zpět na všechny zprávy

Cítíme tlak nejen od fanoušků, ale v lize se na Spartu každý dokáže vyhecovat, hlásí žolík Pulkrab

Poslední dva roky sbíral herní praxi v barvách Bohemians, aby se mohl vrátit na Letnou zkušenější. Trenér pražské Sparty využívá čtyřiadvacetiletého útočníka Matěje Pulkraba jako žolíka a tento tah mu zatím vychází. Potvrdilo se to i v nedělním ligovém utkání proti Teplicím, ve kterém si majitel stovky ligových startů připsal dva přesné zásahy.

„Výkon nebyl herně povedený, zkazil jsem, na co jsem sáhnul. Hned první povedený centr od Peška jsem nepochopitelně netrefil. Pak se nedařilo vůbec nic, nevěděl jsem, co se děje. Naštěstí jsem pak tu situaci vyřešil tak, jak y se mi to nepovedlo asi ani na tréninku, levačkou přes gólmana. A pak mě Šula našel do prázdný. To je přesně ono, že jsem měl několik dobrých zápasů, připravil jsem spoluhráčům situace a v neděli to bylo úplně naopak, zkazil jsem, na co jsem sáhnul a byli z toho dva góly,“ uculoval se Pulkrab po nedělním zápase.

Dvě branky v jednom zápase vstřelil za A-tým pražské Sparty vůbec poprvé. Svou roli v týmu však bere s pokorou a nevadí mu, že do zápasů většinou naskakuje z lavičky náhradníků. „Trenér mě má jako jednu z prvních voleb, jak zlomit utkání. Myslím, že se mi to několikrát povedlo. Zkrátka vím, že taková je moje role. V první řadě mi jde o tým, letos úplně enormně, protože vidím, jaké kluky máme v základu. Přijal jsem tuhle roli a chci pomáhat tím, čím můžu," pokračoval útočník s minulostí v Liberci a Bohemians 1905.

"Cítíme i ten tlak od fanoušků, kteří se těší na kanonádu. Ale v lize se týmy na Spartu dokážou vyhecovat, a když se to sejde s tím, že nezvládáme předvádět svou hru a dostávat se do šancí, tak je dostaneme na koně a sami sebe srážíme," dodal Pulkrab.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA