NEWS

zpět na všechny zprávy

Zima: V Turíně je velká kvalita a konkurence. Jdu ale zápas od zápasu a uvidím, co bude

Odchovanec Sigmy Olomouc zamířil v létě z pražské Slavie do Itálie, kde v této sezóně hájí barvy tamního FC Turín. Jednadvacetiletý defenzivní obránce se sice netěší pravidelnému hernímu vytížení, ale v Serii A sbírá cenné zkušenosti. Jak ale sám přiznává, věří, že se brzy bude blýskat na lepší časy a on bude moci trenéra i fanoušky přesvědčit o svých schopnostech.

„V klubu je to náročné, tam je velké kvalita a konkurence. Jsem nový. Často to tak bývá, že u defenzivních hráčů musí noví kluci získat návyky, taktické věci. Hrajeme po celém hřišti jeden na jednoho. Odpovědnost je pak obrovská, nesmí se udělat chyba, nenechat se přehrát,“ nechal se slyšet český reprezentant.

I přes nízké herní vytížení však o změně adresy neuvažuje. Své postavení s trenérem zatím nijak zvlášť neprobíral, ale o svou šanci se chce poprat, proto v hlavě nezvažuje ani možnost hostování. „On je spíše takový, že počítá se všemi. Kdykoliv se může stát, že někdo vypadne a chce mít náhradu, takže bere prostě kádr pětadvaceti lidí. Hostování v hlavě nemám. Nemá smysl myslet moc do budoucna. Jdu zápas od zápasu, uvidím jestli se prosadím,“ pokračoval Zima.

V Turíně se dokázal aklimatizovat poměrně rychle a zdejší životní podmínky se mu zamlouvají. „První dva měsíce byly hektické a náročné, protože jsem zařizoval bydlení, vybavení, účty. Teď už mám poslední týden internet, poslední věc, která zbývala. Už se věnuji jenom fotbalu. Základy italštiny už umím. Když potřebuji, tak se už domluvím. Učím se dobře, myslím. Třikrát v týdnu mám lekce, někdy čtyřikrát, domluvám se podle zápasů,“ dodal jednadvacetiletý obránce.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY