NEWS

zpět na všechny zprávy

Udělám maximum, abych Jablonci pomohl, říká gólman Hanuš

Po pěti a půl letech se rozhodl pro změnu. Opustil Jihlavu a zamířil směr severní Čechy. Brankář Jan Hanuš bude v jarní části sezony hájit branku Jablonce. Angažmá v tomto klubu bere jako novou výzvu a zároveň nový impulz v kariéře.

Kdykoli před ním zmíníte Jihlavu, nikdy neřekne nic špatného či záludného. Není se čemu divit. Devětadvacetiletý gólman strávil na Vysočině pět a půl let. „To už je kus života. Nejen fotbalově, ale i co se rodiny týká jsem tady zažil pro mě hodně důležité věci. Vzpomínat na Jihlavu budu jen v dobrém, pořád ji budu mít ve svém srdci,“ řekl v rozhovoru pro idnes.cz.

Po podzimní části se už ovšem Hanuš nemohl zbavit pocitu, že je čas posunout se v kariéře zase o nějaký ten kus dál. Proto kývl na možnost jít chytat do Jablonce. „Jsem za tuhle nabídku moc rád, do Jablonce se těším. Ale opakuji, v Jihlavě jsem byl spokojený. Dala mi důvěru. Všem bych tady taky chtěl za celé to období poděkovat. Včetně fanoušků, kteří jsou v Jihlavě super,“ dodal.

S Jihlavou prakticky v každé sezoně bojoval o udržení v nejvyšší soutěži. Právě to mu ovšem paradoxně také pomohlo. „Pro nikoho není lehké, když se hraje pomalu každý zápas s tím, že musíte bodovat. Ale právě i díky těm zápasům a tlaku od okolí se člověk může posouvat. Takže i tohle beru za velké plus. Pro mě to byly zkušenosti, které bych chtěl využít i v Jablonci,“ podotýká odchovanec pražské Slavie.

Přesouvá se z nejhoršího týmu ligové tabulky do kádru osmého celku. S jakými ambicemi na sever Čech tedy vlastně míří? „Je to nová výzva, nový impulz pro mou kariéru a udělám maximum, abych Jablonci pomohl,“ hlásí odhodlaně Hanuš.

V HET lize narazí v dresu svého nového týmu na Jihlavu v polovině března, je ovšem možné, že si zkušený ligový gólman proti bývalému zaměstnavateli zachytá ještě v Tipsport lize. Týmy se potkají už v základní skupině tradičního zimního turnaje.

„Proti Jihlavě bych si samozřejmě zachytal rád. Takhle jsem to měl i tenkrát, když jsem přišel do Jihlavy a hráli jsme pak proti Slavii. Hlavně ty první zápasy proti ní pro mě byly speciálnější. Měly zvláštní náboj. A teď to rozhodně nebude jiné, protože pět let je prostě pět let. To se nedá jen tak vymazat,“ dodal Hanuš.