NEWS

zpět na všechny zprávy

Hanuš: Na souboj s Jihlavou se těším, ale soustředím se spíše na sebe

Vzpomínky z hlavy nevymažete, o to víc, když jsou dobré. Devětadvacetiletý brankář Jan Hanuš se už pomalu zabydlel na severu Čech, kam přišel z Jihlavy. Nová akvizice Jablonce se postaví svému bývalému chlebodárci v sobotu v rámci Tipsport ligy. Je zřejmé, že tato konfrontace bude mít pro tohoto strážce třech tyčí specifický náboj.

Jedná se sice jen o zimní přípravu, ve které se Hanuš rozkoukává v novém prostředí a sžívá se s týmem, přesto bude čelit velké výzvě. Napětí by bylo vyšší, kdyby se jednalo o utkání HET ligy, ale i tak se postaví bývalým spoluhráčům.

„V Jihlavě jsem nějaký čas strávil. Stejně by takový zápas přišel dřív nebo později. Čím dřív, tím líp. Na zápas se těším, ale chci se soustředit spíš na sebe. Ne na to, že hraju proti klukům, se kterými jsem byl ještě v prosinci v šatně. Bude to samozřejmě zvláštní zápas, ale chci ho zvládnout, pomoct týmu a hlavně ho chceme vyhrát,“ přiznává někdejší opora Ježků.

Duel bude sehrán v rámci zimní Tipsport ligy, kterou někteří možná podceňují, ale Hanuš rozhodně ne. „Vnímám tuto soutěž pozitivně. Je to vcelku i hodně zajímavý turnaj. Pořád je to sice příprava, ale hraje se proti ligovým mančaftům, i když často střídají nebo zkouší hráče,“ poukazuje na kvalitu této soutěže.

V nohách má první týdny zimní přípravy v Jablonci a hodnotí ji zatím pozitivně. „Jsem v novém týmu, je to pro mě nová motivace a výzva. Chci to zvládnout, tréninky mě baví. A samozřejmě se chci dál zlepšovat a pomoct týmu, abychom byli úspěšní. Parta kluků je tady výborná, takže si to užívávám" poukazuje Hanuš na fakt, že se mu v novém prostředí líbí a cítí, že by tu mohl být spokojený.

V zimní přestávce hráči nabírají kondici, ze které těží nejen během jara. Ví to i Hanuš, který se připravuje s ostatními brankáři a vyzdvihuje práci Michala Špita, který má zkušeností na rozdávání. „Jako brankáři to máme rozdělené. Často jsme to měli tak, že brankáři byli dopoledne sami a odpoledne s hráči na hřišti. Je to i dost náročné, ale děláme věci, které jsou pro brankáře důležité, což mi vyhovuje. Jsem za to rád a hlavně Michal Špit se tomu věnuje dobře. Na každý trénink je připravený, je super, že jsou tréninky pestré a mezi brankáři máme dobrou atmosféru,“ dodává Hanuš o své přípravě v jabloneckém dresu.