NEWS

zpět na všechny zprávy

Druhá sezona mezi elitou. Přidá mladík Jakub Janetzký další ligové starty?

Opavě pomohl na jaře po třinácti letech k postupu do nejvyšší soutěže. Před startem nové sezony jednadvacetiletý záložník Jakub Janetzký věří, že během pokračujícího hostování ve slezském celku získá další zkušenosti mezi tuzemskou elitou.

Mládežnický reprezentant s fotbalem v Opavě začínal, své první starty v první lize si ale připsal v dresu Jablonce, kam loni v létě přestoupil. Během následující podzimní části sezony naskočil do tří duelů, v zimní přestávce se do slezské metropole vrátil jako host ze severu Čech.

Ofenzivně laděný záložník stihl na jaře odehrát devět utkání a jednou se zapsal do listiny střelců, když pomohl k hladké výhře 7:0 nad Frýdkem-Místkem v závěrečném kole ročníku 2017/2018. Opava druholigovou tabulku vcelku suverénně ovládla a po dlouhých třinácti letech se mohla ponořit do postupových oslav. A Jakub Janetzký byl u toho.

Barvy Slezanů bude hájit i po návratu mezi elitu. A cíl má jednoznačný. Bude chtít kouče Romana Skuhravého přesvědčit, že si zaslouží co nejvíce šancí na hřišti. Velmi rád by ve Fortuna lize rozšířil sbírku tří startů a ukázal se nejen opavským fanouškům, ale i zástupcům kmenového Jablonce.

-> PROFIL JAKUBA JANETZKÉHO