NEWS

zpět na všechny zprávy

Dorostenec Michal Ševčík podepsal ve Zbrojovce svou první smlouvu

Velký krok v nadějně rozvíjející se kariéře udělal šestnáctiletý záložník Michal Ševčík. Mládežnický reprezentant se domluvil s vedením brněnské Zbrojovky na své první hráčské smlouvě.

„Beru to jako velký krok, nejvýznamnější v dosavadní kariéře, který ale zároveň zavazuje k další práci. Udělám vše pro to, abych se propracoval do prvního mužstva a mohl si tak osahat dospělý fotbal,“ řekl pro klubový web po podpisu kontraktu talentovaný mladík, který prošel Regionální fotbalovou akademií a v letošní sezoně nastupuje za výběry Zbrojovky do 17 a 19 let.

Dohodu s členem širšího kádru reprezentační sedmnáctky kvituje i vedení brněnského klubu. Tímto krokem ukázalo, že se snaží podprovat myšlenku co nejvíce minimalizovat předčasné odchody mladých hráčů do zahraničí. „Jsme rádi, že jsme v součinnosti s hráčskou agenturou ISM a s Michalem nalezli společnou řeč. Máme za to, že pro klub i český fotbal jako celek je prospěšnější, pokud špičkoví hráči v mladém věku zůstávají u nás,“ uvedl předseda představenstva Zbrojovky Václav Bartoněk.

Agenturu ISM při finalizaci smlouvy zastupoval někdejší reprezentant a vynikající útočník Pavel Kuka: „Jsme přesvědčeni, že při výchově hráče nemůže nic nahradit domácí zázemí, které má hráč ve svém klubu, v rodině. Zvolili jsme tedy cestu, o které věříme, že bude úspěšná. Teď je před Michalem přechod do dospělého fotbalu, což je dost možná nejtěžší fáze kariéry. Když to zvládne, bude mít další cestu otevřenou. Jedná se zároveň o jakýsi symbolický krok, kdy na sebe Michal bere už zodpovědnost, začíná mu období takzvané fotbalové dospělosti.“

(zdroj foto: fczbrno.cz)