NEWS

zpět na všechny zprávy

Druhý gól v sezoně? Jen jsem nastavil nohu, Kovařík to umí dát, děkoval Kopic

Jejich spolupráce vyústila v první důležitý gól Plzně při výhře nad AS Řím v Lize mistrů. Jan Kovařík s Janem Kopicem se značnou měrou podíleli na tříbodovém loučení Viktorie i s podzimní částí FORTUNA:LIGY. Jen s tou výjimkou, že proti Karviné (2:1) si role vyměnili. Kovařík přihrával a Kopic skóroval.

Oba hráči dostali po dobrém výkonu proti slavnému italskému klubu šanci v základní sestavě i pro letošní závěrečný ligový duel s Karvinou. A už po sedmi minutách donutili k potlesku kouče Pavla Vrbu i diváky v Doosan Areně. Precizní Kovaříkova levačka našla nabíhajícího Kopice, který z hranice malého vápna přidal svůj druhý gól v sezoně.

Známe se dost dlouho. Kovi tohle prostě umí, dát balon takhle do kapsy. Já tam běžel víceméně naslepo a on mi to dal přímo do kroku, takže jsem jen nastavil nohu,“ poděkoval svému spoluhráči za vytvoření gólové pozice nejlepší hráč loňského ligového ročníku a pravidelný reprezentant.

A jak fanoušky zvolený hráč utkání poslední plzeňské podzimní vystoupení zhodnotil? „Viděl jsem dva rozdílné poločasy. Ten první jsme mohli vyhrát i čtyři nebo pět nula. I tak jsme dali dva góly a hra byla fakt dobrá, soupeře jsme tlačili. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili nepřesnostmi, nedostupovali jsme hráče a celá hra se nám rozpadla. Pokud budeme chtít Slavii trápit a ještě ji předehnat, druhé poločasy budeme muset zlepšit,“ uvědomuje si Kopic.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOPICE