NEWS

zpět na všechny zprávy

Mladík Tomáš Vlček v přípravě Slavie: Ukázal velký potenciál

Životní zkušenost má za sebou sedmnáctiletý Tomáš Vlček. Talentovaný obránce absolvoval celou zimní přípravu s „áčkem“ Slavie a kromě šance trénovat po boku ligových hvězd dostal možnost ukázat se i ve třech zápasech. A na trenéry udělal dojem.

Slávisté se v novém roce sešli poprvé 3. ledna a kromě posily z Jablonce Lukáše Masopusta a opory Tomáše Součka s týmem ještě ten den odletěl na desetidenní kemp do Španělska i sedmnáctiletý Tomáš Vlček. Po návratu zasáhl jeden z pilířů staršího slávistického dorostu hned do prvního utkání sešívaných v přípravě. Na Strahově odehrál druhý poločas proti druholigovému Ústí nad Labem, ze své tradiční pozice středního obránce pomohl k hladké výhře 8:0.

Člen reprezentačního výběru do 18 let následně zamířil s lídrem FORTUNA:LIGY i na soustředění do Portugalska, kde se ukázal v dalších dvou zápasech. Na závěrečnou půlhodinku naskočil do testu s juniorku anglického Brentfordu (4:0) a šanci dostal i v generálce na jarní část sezony. Proti norskému Rosenborgu Trondheim (2:0) si připsal dalších deset odehraných minut, když se na hřiště dostal v 80. minutě.

Trenéry v přípravě rozhodně nezklamal, právě naopak. „Ukazuje velký potenciál, zapadl velice dobře. Pro mladé zadní hráče je to vždycky nejtěžší. Jsem rád, že ten skok zvládnul. Mládež nám ukazuje, že mohou přicházet hráči, kteří se třeba hned chytnou v áčku, nebo po nějakém rozehrání někde jinde mohou být třeba pokračovatelé Tomáše Součka,“ řekl hlavní kouč Slavie Jindřich Trpišovský na adresu Tomáše Vlčka, který na soupisce A-týmu zůstal i po přípravě.

(zdroj foto: slavia.cz)