NEWS

zpět na všechny zprávy

Šimon Gabriel povede dorost Viktorie Plzeň s kapitánskou páskou

V dresu plzeňské devatenáctky bude o zisk titulu v dorostenecké lize bojovat i čtveřice mladíků, které zastupuje agentura ISM.

Starší dorostenci Viktorie, kteří si na podzim zahráli prestižní mládežnickou UEFA Youth League, vstupují do jarní části sezony z druhé příčky. Po závěrečném kole by se ovšem rádi vyhřívali na prvním místě i obránci Šimon Gabriel s Karlem Žilákem, záložník Matyáš Kodýdek a také útočník Daniel Koranda. Ten se v zimní přípravě ukázal trenérům čtyřmi nastřílenými góly.

Jednou se v herních testech na jarní boj o dorostenecký titul trefil i Šimon Gabriel, jenž se v sedmnácti letech stal nově kapitánem týmu.

„Je vítězný typ a správný vůdce. I na hřišti dokáže kluky vyburcovat svými výkony, navíc je kapitánem i v reprezentaci. Má to podložené výkonností a svou povahou – nerad prohrává. Je pro to stavěný už z dřívějška. Mám tam ještě další tři kluky, kteří by kabinu měli umět srovnat, ale Gába je v mých očích kapitán přímo kvůli těmto věcem,“ vysvětlil rozhodnutí přiřadit opoře reprezentačního výběru do 18 let kapitánskou pásku kouč plzeňského staršího dorostu Pavel Fořt.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)