NEWS

zpět na všechny zprávy

Výběr U18 s Gabrielem, Vlčkem a spol. triumfoval na turnaji v Dubaji

Český reprezentační výběr do 18 let ovládl turnaj Sportchain Cup ve Spojených arabských emirátech, když porazil všechny tři silné soupeře. Pod úspěch týmu vedeného koučem Lubošem Kozlem se podepsali i obránci Šimon Gabriel, Tomáš Vlček, Daniel Kosek, Karel Žilák a Tomáš Vincour.

Osmnáctka vstoupila do kvalitně obsazeného turnaje jednoznačnou výhrou 5:0 nad Belgičany. Do úvodního zápasu vedl české mladíky s kapitánskou páskou Gabriel, kterého o poločasové přestávce na pozici stopera nahradil Vincour. V základní sestavě nastoupil na levém kraji obrany ještě Žilák, místo něj odehrál druhou půli Kosek. Čtvrt hodiny před koncem se na hřiště dostal i Vlček.

Člen slávistického „áčka“ pak společně s plzeňskými Gabrielem a Žilákem nastoupili od první minuty do prestižního duelu se silnými Angličany a spolehlivými výkony v obranné čtveřici pomohli týmu k mimořádně cennému vítězství 1:0. „Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu,“ neskrýval nadšení trenér Kozel.

Své účinkování ve Spojených arabských emirátech zakončili mladí reprezentanti další výhrou. Stejně staré Japonce přehráli 2:1 a zajistili si celkový triumf na turnaji. Celý zápas tentokrát v obraně odehráli slávisté Vincour a Kosek, Gabriel s Vlčkem a Žilákem naskočili do hry v průběhu druhého poločasu.