NEWS

zpět na všechny zprávy

Drchal pohárovým hrdinou: Do poslední chvíle jsem věřil, že šance přijde

Devatenáctiletý útočník Václav Drchal sehrál klíčovou roli při postupu pražské Sparty do semifinále domácího poháru. Thrillerový zápas v Teplicích poslal vyrovnávací trefou na 2:2 v závěru prodloužení do penaltového rosztřelu, ve kterém se zařadil mezi úspěšné střelce. Letenští i díky němu rozstřel ovládli 4:2 a prošli mezi čtyři nejlepší týmy MOL Cupu.

Drchal nastupoval do druhého poločasu jakožto forvard s jasným úkolem – co nejvíce trápit teplickou obranu a v ideální případě skórovat. Přítomnost člena reprezentační jednadvacítky na hřišti byla znát. Do první šance se dostal v úvodu prodloužení, kdy jeho střelu z úhlu vyškrábl domácí brankář. Ve 116. minutě, kdy Sparta prohrávala 1:2, po dlouhém centru hlavičkoval těsně nad teplickou branku.

V poslední minutě prodloužení dostal mladý důrazný útočník další možnost na srovnání a tu už proměnil. Po obloučku od Kangy ve složité situaci ve skluzu poslal míč do sítě. „Do poslední chvíle jsem věřil, že ještě nějaká šance přijde. Chtěl jsem dát hlavně míč přes gólmana, což se mi povedlo. Takže za mě ideální,“ popisoval situaci, po které musely semifinalistu určit pokutové kopy.

Drchal šel na řadu jako čtvrtý sparťan, s nelehkou situací se popasoval jako zkušený mazák a s ledovým klidem zajistil Pražanům důležité vedení 3:1. „Na penaltu jsem se popravdě strašně těšil. Za áčko jsem ještě penaltu nekopal. Jsem moc rád, že jsem se na ni dostal, nervózní jsem nebyl, vážně jsme se těšil,“ přiznal devatenáctiletý sparťanský odchovanec.

Na postupu se podílel i šestnáctiletý záložník Adam Hložek, který odehrál celý zápas. Oba mladíci se nyní mohou společně se svými spoluhráči těšit, jakého soupeře jim přiřkne semifinálový los.

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA

(zdroj foto: sparta.cz)