NEWS

zpět na všechny zprávy

Ritter s Toulou v nominaci sedmnáctky na mistrovství Evropy

Trenér reprezentace do sedmnácti let Václav Kotal odtajnil konečnou nominaci na blížící se evropský šampionát. Do Irska s týmem pojedu i záložník Adam Ritter a útočník Adam Toula.

Na seznamu čítajícím dvacet jmen naopak chybí tahoun a kapitán týmu Adam Hložek, autora tří kvalifikačních gólů nepustil na mládežnické Euro jeho mateřský klub. „Adama neuvolnila Sparta z toho důvodu, že má momentálně k dispozici málo hráčů,“ upřesnil trenér Kotal.

Ten bude při Hložkově neúčasti v ofenzivě o to víc spoléhat na Adama Rittera. Sedmnáctiletý středopolař z Jihlavy patřil k pilířům mužstva už v kvalifikaci, v elitní fázi nechyběl při postupových výhrách nad Řeckem (1:0) a Severním Irskem (2:0) ani minutu. Následně zasáhl jako střídající hráč i do posledního duelu s Nizozemskem (2:5), ve kterém už ale o nic nešlo.

Také stejně starý slávistický útočník Adam Toula dostal v závěrečných kvalifikačních bojích šanci. Do prvních dvou zápasů naskočil z lavičky náhradníků, poslední utkání odehrál celý. Mladík z Edenu je jedním ze dvou čistokrevných forvardů v nominaci.

Český výběr vstoupí do turnaje už v pátek 3. května, kdy od 13 hodin nastoupí proti Belgii. V pondělí 6. května vyzve od 20 hodin domácí Iry a ve čtvrtek 9. května rovněž od 20 hodin odehraje poslední duel základní skupiny proti Řecku.