NEWS

zpět na všechny zprávy

Jan Kovařík z Plzně pálí v nadstavbové části ligy ostrými

Zatímco v 21 zápasech základní části se zapsal mezi střelce jen dvakrát, v nově zavedené nadstavbě Jan Kovařík střelecky procitl. Plzeňský univerzál se ve třech kolech gólově prosadil hned třikrát. Naposledy se dvěma trefami podílel na hladké výhře Viktorie nad Spartou 4:0.

Kovařík se v nově zavedené nadstavbové části trefil už v předchozím důležitém duelu v Edenu proti Slavii, kde ovšem krásnou střelou do horního rohu jen zmírnil porážku svého týmu 1:3. Proti druhém ze slavných pražských „S“ to byl jiný příběh.

Třicetiletý krajní obránce či záložník tentokrát nastoupil v základní sestavě a obraně Sparty dělal z pozice levého křídla velké problémy. Dvě minuty před koncem prvního poločasu skóroval poprvé, když po centru Jana Kopice nehlídaný snadno přidal druhý gól domácích západočechů.

Ze druhé půle uběhla necelá čtvrthodinka a Kovařík zařídil Plzni už tříbrankový náskok. Tentokrát po ideálním vysunutí šikovně obstřelil hodně vyběhnutého sparťanského gólmana. „Nejdřív jsem to chtěl lobovat, ale pak jsem si všimnul, že byl i mimo vápno, takže by to stejně nemohl ani nějak chytit. Rozhodl jsem se, že to bude lepší obstřelem, to je jistější. Lob je těžší kop,“ popsal Kovařík, který se výraznou měrou podepsal pod historicky nejvyšší výhru Viktorie nad pražským rivalem.

V rozhodující pasáži sezony se bývalému hráči Slavie a Jablonce daří. Ve třech odehraných kolech skóroval hned třikrát. „Těžko říct, jestli jsem v nějak vyložené střelecké formě. Nikdy jsem hodně gólů nedával, takže je to určitě příjemné. Nejlepší by bylo, kdyby to pokračovalo pořád dál. Musím pořád makat a uvidíme, jestli to bude padat i dál,“ okomentoval svou střeleckou formu.

Plzeňští viktoriáni ztrácí na vedoucí Slavii v boji o titul dva zápasy před koncem nadstavby pět bodů, po následujícím kole tak může být hotovo. „Už po utkání na Slavii jsme si řekli, že musíme vyhrát zbývající tři utkání a ještě jim to co nejvíce ztížit. První krok jsme udělali a uvidíme, na to co bude na konci stačit,“ dodal po výhře nad Spartou Kovařík.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA