NEWS

zpět na všechny zprávy

Nominace U19: Do nové etapy i s Gabrielem, Vlčkem, Ševčíkem či Karabcem

Hned osm hráčů ze stáje agentury ISM zařadil nový trenér reprezentačního výběru do 19 let do nominace na dvojici srpnových přípravných zápasů. V následujících dnech se sejde i sedmnáctka, kterou čeká start na Telki Cupu.

Reprezentační devatenáctka stojí na prahu nové etapy. Po účasti na evropském šampionátu v Arménii převzal po úspěšném Janu Suchopárkovi trenérské žezlo Luboš Kozel. Ten v předchozím období vedl výběr do 18 let a společně s ním přešla o kategorii výš i většina jeho svěřenců.

V nominaci na dvojzápas s Gruzií (6. a 8. srpna) tak nechybí Šimon Gabriel s Karlem Žilákem z Plzně a slávistické trio Daniel Kosek, Tomáš Vincour a Tomáš Vlček, jenž momentálně hostuje v druholigovém Ústí nad Labem. Všech pět těchto obránců nasbíralo v osmnáctce alespoň deset startů, Gabriel byl navíc kapitánem.

Dvakrát oblékli dres osmnáctky i záložníci Petr Pudhorocký ze Sparty a teprve šestnáctiletý brněnský Michal Ševčík. Trenér Kozel hodlá v přípravě vyzkoušet i Adama Karabce, nejlepšího hráče nedávno skončeného turnaje CEE Cup. Šestnáctiletý talent pražské Sparty přeskočil hned dvě věkové kategorie, ještě v květnu hrál za šestnáctku.

Sedmnáctka míří na Telki Cup

Stejná situace nastala také u sedmnáctky. Tým nově vede Radek Bejbl, který se posunul od o rok mladší kategorie. Na Telki Cup (8. - 12. srpna) do Maďarska, kde loni čeští mladíci i s nejlepším hráčem turnaje Adamem Hložkem skončili druzí, bere i šestnáctiletého Davida Jambora. Brněnský záložník odehrál za šestnáctku celkem šest zápasů.