NEWS

zpět na všechny zprávy

Repre U19: Vlček s Gabrielem kapitány, Kosek se dočkal prvního gólu

Reprezentační výběr do 19 let má za sebou první zápasy nové éry. Kompletně obměněný tým pod vedením kouče Luboše Kozla porazil dvakrát shodně 3:1 Gruzii a bylo u toho i sedm mladíků, které zastupuje agentura ISM. Podívejte se, jak se jim vedlo.

Do prvního přípravného duelu v Opavě přivedl českou jedenáctku na hrací plochu s kapitánskou páskou Tomáš Vlček, momentálně hostující ze Slavie v druholigovém Ústí nad Labem. Společně s ním tvořil stoperskou dvojici plzeňský Šimon Gabriel, na levém kraji obrany pak nastoupil jeho spoluhráč z Viktorie Karel Žilák. Pozici jednoho ze středních záložníků pak zaujal brněnský Michal Ševčík.

Stejně starý špílmachr Adam Karabec, jeho spoluhráč ze Sparty Petr Pudhorocký i slávista Daniel Kosek pak odehráli celý druhý poločas. V případě osmnáctiletého Koska měla premiéra v dresu devatenáctky gólovou příchuť, v nastaveném čase totiž završil výhru českého týmu 3:1.

Mladíci ze stáje ISM byli vidět i v následném střetnutí ve Frýdku-Místku. Roli kapitána trenéři tentokrát svěřili Gabrielovi, jenž společně s krajním bekem Koskem odehráli celý zápas. V základní sestavě naskočili i sparťanští středopolaři Pudhorocký s Karabcem, oba v průběhu druhé půle střídali. Karabce, nejlepšího hráče letošního ročníku turnaje CEE Cup, nahradil deset minut před koncem Ševčík.

Reprezentace do 19 let odehraje další dva přípravné zápasy v září, kdy se utká se stejně starými výběry Švýcarska a Belgie. V říjnu pak tým kouče Kozla čeká základní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020.