NEWS

zpět na všechny zprávy

Tomáš Vlček si v dresu Ústí připsal první druholigové starty

Mládežnický reprezentant zamířil do Ústí nad Labem před sezonou na hostování ze Slavie s cílem adaptovat se na dospělý fotbal. V úvodních pěti odehraných kolech druhé ligy si osmnáctiletý talentovaný stoper připsal dva starty v základní sestavě.

Druholigovou premiéru si mladý stoper odbyl ve 3. kole, kdy ho trenér Křeček zařadil do zahajovací jedenáctky pro domácí souboj s Prostějovem. Armě pomohl k výhře 3:1. „Chytil jsem šanci za pačesy a odehrál to nejlíp, jak umím. Jsem spokojený. Ale ani nejde popsat, jak jsou souboje v dospělém fotbale těžší než v dorostu. Chlap na chlapa, to už není žádné okopávání, ale tvrdá hra. Bolí to,“ řekl po svém debutu pro MF DNES Vlček.

„Není sranda nastupovat takhle mladý na stoperovi, což je nejsložitější post. Když se něco zkazí, není za námi už nikdo, jen brankář. Je to obrovská zodpovědnost, co musíme nést na zádech,“ dodal po utkání, v němž si Ústí připsalo první tříbodový zisk v sezoně.

Druhou šanci v základní sestavě dostal slávistický odchovanec o čtrnáct dní později v duelu 5. kola s Pardubicemi. Tentokrát se s týmem z bodového zisku neradoval, Severočeši prohráli nejstěsnějším možným rozdílem 0:1.

(zdroj foto: fkusti.cz)

-> PROFIL TOMÁŠE VLČKA