NEWS

zpět na všechny zprávy

Přehled: Kteří hráči byli nominováni do reprezentačních výběrů?

Nejen reprezentační A-tým, který čekají další dva duely kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, bude mít zkraje září napilno. Sejde se také jednadvacítka, dvacítka i výběry do devatenácti a osmnácti let. Podívejte se, kteří hráči se na srazy vydají.

A-tým

V sobotu 7. září se představí v Kosovu, o tři dny později pak v Černé Hoře. Takový je nejbližší zápasový harmonogram reprezentačního áčka. Trenér Jaroslav Šilhavý zařadil do nominace pro nadcházející kvalifikační boje i čtveřici hráčů, které zastupuje agentura ISM.

Pozvánku obdržel od letošní sezony slávistický kapitán a pilíř českého mistra Tomáš Souček, jeho spoluhráč Lukáš Masopust, plzeňský křídelník Jan Kopic a také jediný útočník v nominaci Patrik Schick. Ten je stále hráčem AS Řím, nicméně o jeho další budoucnosti se v těchto dnech jedná.

„Není ideální, že stále řeší případnou změnu klubu. Doufám, že bude připravený a věřím, že do srazu bude vše kolem změny působiště vyřešené. Patrik je výborný fotbalista a věřím, že se prosadí všude,“ pronesl na adresu v současnosti nejlepšího střelce národního týmu kouč Šilhavý.

Nominace na zápasy v Kosovu (7.9.) a v Černé Hoře (10.9.):
Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň) - 15 startů/3 góly
Lukáš Masopust (SK Slavia Praha) – 5/0
Tomáš Souček (SK Slavia Praha) – 20/2
Patrik Schick (AS Řím) – 18/8

U21

Jednadvacítku čeká v nadcházejících dnech nejen start do kvalifikace o postup na evropský šampionát s Litvou, ale také prestižní přípravný zápas ve Francii. V nominaci nechybí ani jeden z největších českých talentů - sedmnáctiletý Adam Hložek ze Sparty.

„Přeskočil tři kategorie, ale na Spartě dokazuje, že ligu hraje oprávněně. Byl jsem hrozně rád, že s námi odjel už červnový sraz, protože by pro něj bylo složitější rovnou začít hrát kvalifikaci. Zapadl dobře do party a utkání s Ruskem zvládl velice dobře. Má velkou šanci, že nastoupí i teď,“ uvedl trenér Karel Krejčí, který počítá i s dalšími dvěma sparťany Ladislavem Krejčím a Martinem Graiciarem.

Nominace na zápasy s Litvou (6.9.) a ve Francii (9.9.):
Adam Hložek (AC Sparta Praha) – 2 starty/0 gólů
Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha) - 2/0
Martin Graiciar (AC Sparta Praha) – 3/1

U20 – nominace na zápasy v Německu (5.9.) a s Itálií (9.9.):

Hugo Jan Bačkovský (FC S&B Vlašim) – 1 start/0 gólů
David Zima (SK Sigma Olomouc) - 0/0
David Píchal (1. SK Prostějov) - 0/0

U19 - nominace na zápasy ve Švýcarsku (5.9.) a v Belgii (10.9.):

Šimon Gabriel (FC Viktoria Plzeň) – 2 starty/0 gólů
Daniel Kosek (SK Slavia Praha) - 2/1
Tomáš Vlček (FK Ústí nad Labem) - 1/0
Karel Žilák (FC Viktoria Plzeň) - 1/0
Adam Karabec (AC Sparta Praha) - 2/0
Petr Pudhorocký (AC Sparta Praha) – 2/0

U18 – nominace na přípravný kemp v Trutnově:

Christian Fülop (SK Slavia Praha) - 0 startů/0 gólů
Michal Ševčík (FC Zbrojovka Brno) - 2/1