NEWS

zpět na všechny zprávy

Kdo se podílel na postupu devatenáctky do elitní fáze kvalifikace?

Po reprezentačním výběru do 17 let si s nástrahami základní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát poradila také devatenáctka. Na postupu do elitní fáze se podílelo hned pět hráčů, které zastupuje agentura ISM.

Tým kouče Luboše Kozla vstoupil do kvalifikačních bojů na stadionu v Opavě přesvědčivou výhrou 6:0 nad San Marinem. Pátý český gól zařídil šest minut před koncem stoper a kapitán Tomáš Vlček, kromě něj odehrál celý zápas i levý krajní bek Karel Žilák s teprve šestnáctiletým středopolařem Adamem Karabcem„Vstup do kvalifikace hodnotím kladně, šlo o první zápas, bylo důležité, abychom ho zvládli. Jsme rádi, že to tak dopadlo,“ nechal se slyšet jeden z lídrů týmu Vlček.

Obránce Slavie, jenž v této sezoně hostuje v druholigovém Ústí nad Labem, vedl devatenáctku s kapitánskou páskou na ruce i do druhého duelu proti Ázerbájdžánu. Stoperskou dvojici tentokrát utvořil s Šimonem Gabrielem (na foto) a levý kraj obrany patřil Danielu Koskovi. V 66. minutě naskočil do hry z lavičky náhradníků i Karabec. Všichni se mohli společně po závěrečném hvizdu radovat nejen z další přesvědčivé výhry 4:0, ale zároveň jistoty postupu do elitní kvalifikační fáze.

V závěrečném utkání čeští mladíci vybojovali remízu 1:1 s Norskem, čímž si zajistili postup z výhodnějšího prvního místa ve skupině. V základní sestavě nastoupil kromě Vlčka, Gabriela a Koska i benjamínek Karabec, který odehrál na pozici podhrotového hráče první poločas.

„Už na nás sice nebyl tlak kvůli postupu, ale chtěli jsme skupinu vyhrát a jít dál z první příčky. Může nám to v další skupině pomoct, jména soupeřů nebudou taková,“ zdůraznila další opora současného výběru do 19 let Šimon Gabriel, stálý člen sestavy třetiligové rezervy plzeňské Viktorie.

(zdroj foto: fotbal.cz)