NEWS

zpět na všechny zprávy

Vidí hru o krok napřed, chválí Adama Karabce zkušený kouč béčka Sparty

Je mu teprve šestnáct, i tak během podzimu odehrál své první zápasy v dospělém fotbale. Velký talent Adam Karabec v první polovině sezoně naskočil do šesti duelů sparťanského B-týmu v ČFL, třetí nejvyšší soutěži. A nevedl si vůbec zle, právě naopak. Svědčí o tom i slova kouče letenské rezervy Václava Kotala.

Nadějný ofenzivně laděný záložník si odbyl premiéru v dospělém fotbale v září ve vítězném duelu s béčkem Příbrami (2:0), trenéři ho zařadili rovnou do základní jedenáctky. O týden později dostal šanci od první minuty znovu, na hřišti Motorletu (3:2) se v malém pražském derby dokonce dočkal první branky. Mezi střelce se zapsal ještě začátkem listopadu, kdy završil výhru letenského celku 3:0 nad Rakovníkem.

„Adam Karabec je další z mladých talentů, podobně jako Adam Hložek. Hložka jsem měl od 16 let v národním týmu, takže ho moc dobře znám. Věděl jsem co v něm je a je jen dobře, že se dokázal prosadit v A-týmu. Karabec je trošku jiný hráč. Jeho předností je fotbalové vidění a předvídavost. On vidí hru o krok napřed, což je velmi důležité s ohledem na moderní fotbal. Zároveň zapadá do stylu, který preferuji já – nepřihrávat do nohy, ale do prostoru,“ uvedl na adresu člen reprezentace do 19 let trenér béčka Sparty Václav Kotal.

„Věřím, že má na to se prosadit v dospělém fotbale. Nyní je to na něm,“ dodal ke Karabcovi zkušený stratég, který za podzimní výkony a progres chválil i své další mladé svěřence, včetně krajního obránce Adama Gabriela (12 startů a 1 gól).

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA KARABCE