NEWS

zpět na všechny zprávy

Druhý ligový start a Karabec už patří mezi střelce: Dost mi dává se připravovat s nejlepšími

Přestože Sparta v aktuální tabulce české nejvyšší soutěže figuruje na příčkách daleko za očekáváním, na talentované mladíky ve svém týmu si stěžovat rozhodně nemůže. Tamní hráčská akademie plodí zajímavé artikly, které by do pár let mohly patřit k hlavním pilířům základní sestavy. Adam Hložek i přes svůj nízký věk si důvěru kouče Kotala vysloužil, nyní se zdá, že se dostane většího prostoru i dalšímu talentu. Adam Karabec si v posledním ligovém kole připsal první ligovou trefu.

Mezi tuzemskou elitou se šestnáctiletý mladík teprve rozkoukává. První šanci dostal v závěru duelu s Olomoucí, kde naskočil na poslední tři minuty. Nyní byl využit jen chvíli před závěrečným hvizdem na půdě Karviné a pouhá minuta mu stačila, aby se ve Fortuna:Lize zapsal mezi střelce. Jeho trefa upravila konečný výsledek na 4:1 pro pražský klub.

„Přesně takhle jsem si to představoval. Byl to vysněný nástup a jsem za to strašně rád, že se mohu každý den připravovat s těmi nejlepšími. Dost mi to dává,“ nechal se slyšet mladík, který ještě na podzim působil v B-týmu letenského klubu. Do A-týmu nakoukl až v zimní přípravě a již tehdy vykazoval zajímavý potenciál.  Svou trefou proti Karviné se stal třetím nejmladším střelcem v historii české ligy. Prvenství má v tomto žebříčku jeho klubový kolega Adam Hložek.

-> PROFIL ADAMA KARABCE