NEWS

zpět na všechny zprávy

Hložka s Karabcem pojí dlouholetá minulost. Proč je první jmenovaný vzorem pro toho druhého?

Mají celou svou kariéru stále před sebou, přesto je kolem nich poměrně runo. Adam Hložek s Adamem Karabcem jsou považování za budoucnost nejen letenského týmu, ale třeba také národního výběru. Oba se již v mládežnických výběrech prosazují, ale obstát dokážou i mezi zkušenými mazáky. Zatímco Hložek patří již ke stabilní opoře základní sestavy Sparty, Karabec se v A-týmu teprve rozkoukává.

Stejně jako Hložek se i Karabec ukázal v dobrém světle, když v zimě zabojoval o místo v A-týmu. První ligové minuty v tuzemské nejvyšší soutěži si odbyl proti Olomouci, proti Karviné pak dokázal i vstřelit branku. Právě díky této trefě se zapsal na třetí místo v tabulce nejmladších střelců v historii české ligy. Prvenství v tomto žebříčku náleží právě jeho spoluhráči Hložkovi, se kterým jej pojí zajímavá minulost.

„Jsem rád, že jsem nejmladším střelcem pořád já. Hned po zápase jsem se Adama ptal, ale říkal, že by býval musel skórovat ještě před karanténou proti Olomouci. Měl nevýhodu karantény, jinak by se určitě trefil dřív. Jsem rád, že mi prvenství zůstalo,“ uculoval se v rozhovoru pro klubovou televizi pražské Sparty Hložek, který se stal nejmladším střelcem v 16 letech, sedmi měsících a 15 dnech. Karabec se prosadil v 16 letech a necelých 11 měsících.

Karabec je některými fanoušky označován jako nový Hložek a pravdou je, že toho mají nemálo společného. Hložek byl v lednu vyhlášen nejlepším českým starším dorostencem, zatímco Karabec ovládl anketu pro mladší dorostence. „Chodili jsme s Adamem do šesté třídy na základní školu, i na střední jsme spolu nastoupili. Pro mě je vzor a mám motivaci ho dohnat. Je zatím strašně moc práce, co udělal. Ale ukazuje s e, že se to dá i v takhle mladém věku, i když je to strašně těžké,“ dodává Karabec.

-> PROFIL ADAMA KARABCE