NEWS

zpět na všechny zprávy

Karabec si připsal první start v základní sestavě Sparty a podepsal se pod výhrou s Opavou

Jméno teprve šestnáctiletého mladíka Adama Karabce získává každým dalším zápasem na větším a větším věhlasu. Produkt strahovské akademie kráčí ve stopách Adama Hložka a začíná se prosazovat v A-týmu pražské Sparty. Proti Opavě si odbyl debut v základní sestavě a podílel se na důležité výhře 2:0.

Mezi zkušené mazáky nakoukl Karabec během zimní přípravy a nakonec v A-týmu zůstal.  S ohledem na jeho věk však zaznamenává raketový progres a začíná se mezi služebně staršími spoluhráči prosazovat. „Jde to hodně rychle. Snažím se všechno nějak chytit, snad to bude jenom dobré,“ usmíval se v rozhovoru pro klubové stránky Sparty talentovaný mladík, který se v české nejvyšší soutěži střelecky prosadil o pár týdnů dříve proti Karviné.

Proti Opavě byla jeho přítomnost na hřišti znát a podepsal se pod oběma góly, které Sparta vstřelila. Hned v prvním poločase se zapojil do kombinace, ze které nakonec otevřel skóre Kozák, na druhou branku Frýdkovi sám nahrál. „Nervozita malá byla, snažil jsem se ji co nejvíc odbourat. Když jsem nervózní, tak se hraje hůř, než když jsem v klidu. Jsem ale rád, že jsem dostal šanci. Na začátku jsem se rozkoukával, ale postupně jsem se do hry celkem dostal, i když to mohlo být i lepší a bylo tam pár ztrát,“ dodal šestnáctiletý Karabec, kterému odborníci věští velkou budoucnost.

-> PROFIL ADAMA KARABCE