NEWS

zpět na všechny zprávy

Masopust: Čeká nás vrchol sezóny. Je podstatné, že vše máme ve svých rukou

Závěr základní části české nejvyšší soutěže jej zastihl ve velice dobrém rozpoložení. Již v týdnu dokázal pokořit defenzivu ostravského Baníku, ale body se nakonec po závěrečném hvizdu dělily. Proti Zlínu už ale v Edenu jedinou trefou v utkání rozhodl o zisku tří bodů a setrvání v čele tabulky s náskokem šesti bodů na druhou Plzeň. Sedmadvacetiletý záložník a několikanásobný reprezentant v rozhovoru pro Sport.cz přiznal, že jej každá vstřelená branka a výhra těší, ale roli hrdiny odmítá.

Lukáš Masopust v tomto ročníku české nejvyšší soutěže již nastoupil do 22 zápasů, ve kterých stihl zaznamenat pět branek a dvě asistence. Celkově odehrál 1467 minut a patří k nejzajímavějším akvizicím, kterými v Edenu aktuálně disponují. „Hlavně jsem rád, že jsem mužstvu pomohl a zápas jsme zvládli. Bylo přitom jedno, kdo gól dá, hlavně abychom ho vstřelili,“ přiznává autor trefy ze 74. minuty.

Zlín byl posledním soupeřem v základní části, kterou Slavia ovládla. Ve skupině o titul změří prvně síly s Ostravským Baníkem, kde naposledy jen remizovala. Náskok šesti bodů může být snadno prohospodařen a také Masopust si je velmi dobře vědom, že nyní se bude lámat chleba.

„Hraje se teď nadstavba a každý zápas v ní bude jiný, což očekávám i od reprízy utkání s Baníkem. Nadstavba je vrchol sezóny, takže věřím, že se bude na co koukat a my ji zvládneme. Je podstatné, že vše máme ve svých rukou a titul si můžeme uhrát sami,“ dodává záložník Slavie, který se v prvních dvou kolech nadstavby postaví Baníku Ostrava a Viktorii Plzeň.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA