NEWS

zpět na všechny zprávy

Karabec si získal důvěru Sparty. Spolupráce byla prodloužena nejen s klubem, ale i s agenturou ISM

Teprve šestnáctiletý Adam Karabec zažívá svou životní sezónu plnou razantních změn. Na podzim získával zkušenosti v B-týmu letenského celku, během zimní přestávky se pak přesunul rovnou do A-týmu. Sparta větří jeho velký potenciál, který byl podpořen prvními ligovými starty a premiérovou trefou, proto mu neváhala nabídnout nový kontrakt až do roku 2023.

Karabec přišel na Letnou z mládeže Bohemians a už v mládežnických kategoriích upozorňoval na svůj talent. Na jaře tohoto roku jasně demonstroval, že může držet krok i mezi dospělými a od trenéra Kotala dostal několik příležitostí se ukázat v ligových zápasech. Svou trefou v Karviné se zároveň stal třetím nejmladším střelcem v historii české ligy.

„Adam je velký sparťanský talent. Čeká ho ještě dlouhá cesta k tomu, aby se z něj stal důležitý hráč A-týmu, ale my mu k tomu dáme čas a prostor. Máme radost z toho, že můžeme dávat šanci fotbalistům z naší mládeže, zabudovat talentované hráče do A-mužstva je totiž důležitou součástí naší koncepce,“ nechal se slyšet pro klubové stránky Sparty sportovní ředitel Tomáš Rosický. S Karabcem byl uzavřen nový kontrakt až do roku 2023 a spolupráce byla prodloužena taktéž s jeho agentem Pavlem Paskou z agemtury ISM.

„Adam je velmi talentovaný hráč a jsme moc rádi, že ho můžeme zastupovat. Je to pro něj správný krok, že se rozhodl prodloužit smlouvu se Spartou, navíc jsme se domluvili i na další spolupráci v rámci ISM. Má před sebou velkou budoucnost,“ uvedl Pavel Paska.

Karabec naskočil již do sedmi ligových zápasů a připsal si jednu branku a jednu asistenci. Celkově v české nejvyšší soutěži odehrál již 177 minut. Sparta v posledních zápasech získává formu a cílem je zachránit nepříliš vydařenou sezónu. „Samozřejmě se všichni chceme dostat do Evropy, chci tady vyhrát titul. Prostě chci Spartě splatit důvěru, kterou mi dala. Jsem strašně rád, že už teď dostávám šance a snad toho bude do budoucna ještě víc,“ komentoval Karabec prodloužení spolupráce bezprostředně po podpisu nové smlouvy.

 

-> PROFIL ADAMA KARABCE