NEWS

zpět na všechny zprávy

Masopust v závěru ligy honí zajímavá čísla: Podílel se na titulové trefě, dařilo se i proti Jablonci

Dosavadní vizitka sedmadvacetiletého záložníka pražské Slavie v této sezóně rozhodně stojí za povšimnutí. Odchovanec Jihlavy s klubovou minulostí také v Jablonci má na svém kontě zatím pětadvaceti zápasů, ve kterých odehrál celkem 1652 minut a připsal si 6 branek a 3 asistence. Byl to právě několikanásobný český reprezentant, který se výraznou měrou podílel na trefě zaručující pro sešívané titul a efektivní v koncovce byl i o víkendu proti Jablonci.

Podzimní náskok pražská Slavia během jara lehce prohospodařila, ale nakonec se jí podařilo rozhodnout s předstihem. Svůj podíl na tom má právě i Masopust, o kterém bylo v posledních kolech poměrně dosti slyšet. V klíčovém duelu proti Plzni vnikl do pokutového území přes Limberského a zpětnou přihrávkou nalezl Ševčíka, který rozhodl o důležité výhře 1:0.

V neděli nastoupila Slavia proti Jablonci sestava plná náhradníků, ale i tak Jablonec pocítil sílu širokého kádru domácího výběru. Když střídal v 77. minutě Masopust Oscara, vedl jeho tým již 3:0. O deset minut později se prosadil i on sám po centru Nica Stancia a míč poslal chladnokrevně k tyči.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA