NEWS

zpět na všechny zprávy

Hložek po skalpu Karviné: Dostat se na první příčku pro nás bylo velkou motivací

Po reprezentační přestávce změřila pražská Sparta síly s Karvinou a na severu Moravy jí bylo horko jako v jarní části minulé sezóny. Již po půl hodině prohrávala o dvě branky, ale našla vnitřní sílu a nadechla se k obratu. Dvěma přesnými zásahy k další výhře pomohl i osmnáctiletý Adam Hložek, který v nové sezóně nastupuje v útoku.

Po dlouhých čtyřech letech opět vévodí tabulce české nejvyšší soutěže, ale zatím jsou odehrané jen tři kola. Díky sobotnímu zaváhání Slavie s Pardubicemi se ale nabízela možnost jít do čela aktuálního ročníku. „Sledovali jsme, jak hrála Slavie, a dostat se na první příčku pro nás bylo velkou motivací. Takové zápasy vyhrávají velká mužstva a myslím, že jsme ukázali, že jím jsme,“ prozradil po zápase na klubových stránkách Hložek.

Proti Karviné si připsal dvě trefy a navíc k tomu zařídil i pokutový kop na konci prvního poločasu. „Pro každého útočníka je fajn, když se trefí. Jsem proto spokojený a doufám, že si to přetáhnu do dalšího zápasu,“ dodal český reprezentant ve službách letenského celku.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA