NEWS

zpět na všechny zprávy

Souček cítí v týmu sebevědomí: Věříme, že se dá bodovat s každým

Londýnský West Ham v minulé sezóně bojoval o holé přežití v Premier League a nakonec se mezi ostrovní elitou udržel. Lví podíl na tom měl český reprezentační záložník Tomáš Souček, který se etabloval mezi klíčové tváře týmu. Také v nové sezóně na něj pějí pochvalné ódy ze všech stran a vidět byl také v sobotním duelu proti Manchesteru City.

Citizens přijeli na půdu Kladivářů s odhodláním vyhrát, ale nakonec se museli smířit s dělbou bodů za remízu 1:1. Po zisku cenného bodu se Souček rozpovídal na klubovém webu a vyzdvihl týmového ducha v kabině.

„S výsledkem jsme spokojeni, i když jsme pomýšleli na vítězství. Měli jsme šance a skvěle jsme bránili. Je škoda, že jsme nevyhráli, ale Manchester City měl také spoustu příležitostí, takže si oba týmy zasloužily remízu,“  nechala se slyšet někdejší tvář pražské Slavie.

West Ham neprohrál již čtvrtý zápas v řadě a v tabulce okupuje klidný střed. „V týmu panuje dobrá atmosféra, příjemných duch a věříme si, že můžeme hrát a bodovat proti takovým mužstvům jako Manchester City nebo Tottenham. Je dobře, že jsme v tabulce před City, snad to tak zůstane co nejdéle,“ dodal pětadvacetiletý středopolař.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA