NEWS

zpět na všechny zprávy

Neskutečně jsem si to užil, uculoval se Zima po úspěšné premiéře v Evropské Lize

Devatenáctiletý obránce pražské Slavie David Zima si ve čtvrtek v Edenu odbyl svůj debut v Evropské lize. Svými výkony pomohl sešívaným k zisku tří bodů nad silným soupeřem z Bundesligy. Odchovanec Sigmy Olomouc byl po závěrečném hvizdu z výsledku spokojený, protože porazit Bayer Leverkusen se nestává každý den.

Leverkusen je papírově nejsilnějším týmem jejich skupiny, ale díky početní výhodě nakonec pražský klub uspěl. „Vítězství je důležité, nicméně průběh byl složitý. Hráli jsme do plných, což moc neumíme. Zápas byl hodně těžký, pomohlo nám vyloučení ve 22. minutě, kdy jsme převzali otěže zápasu. Chvála bohu, že jsme dokázali vstřelit vítězný gól, pak jsme to dohráli,“ nechal se slyšet Zima v rozhovoru pro Slavia.cz.

„Pro mě to bylo určitě největší vítězství, které jsem v klubové kariéře zažil. Neskutečně jsem si to užil, doufám, že to není poslední vítězství. Věřím, že i s Nice zvítězíme. Koneckonců my vlastně musíme postoupit ze skupiny, takže doufám, že to zvládneme,“ dodal Zima a poukázal na nadcházejícího soupeře pražské Slavie v Evropské lize.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY